Dny bez bariér v Ostravě
menu

Dny bez bariér v Ostravě

Ve dech 12- 14. 10. 2012 se konal v Ostravě na Černé louce „miniveletrh“ Dny bez bariér kterých se jak jinak účastnily i Tlapky – respektive Hanka s Olinkou a jejich canisterapeutickou fenkou Tarou. Ta přímo vybízela lidi k mazlení :-).

My s naší asistenční fenkou Emou jsme se za nimi byli podívat už v pátek, když veletrh začal. A Hanka mně a Emu hned samozřejmě „namočila“ do předvádění a ukázek co naše Ema pro mě dělá a jak je cvičená. Bylo to pro nás poprvé, a protože jsem trémista – což se nedá říct o mém manželovi a Emě – tak jsem z toho byla zprvu kapku nešťastná, ale pak se ukázalo, že to až tak strašné není. Ema byla úžasná a vše zvládla napoprvé a vzorně mi podávala vše tak jak měla. Olinka, která ukázky vedla, se projevila jako opravdový profesionál a uvedla nás a pomáhala s představováním. Legrace byla, když se taky mého manžela zeptala, zda byl proti, když jsem si chtěla Emu pořídit a on pobaveně odpověděl: „Naopak byl jsem pro. A snažím se, aby Ema rozeznala při podávání Radegast od Plzně a Rudé právo od Mladé fronty“. Což pochopitelně vyvolalo u přihlížejících salvu smíchu. :) nakonec to byla legrace a nervozita opadla.

Veletrhu se taky účastnila fenka Candy se svojí „rodinkou“. Záměrně píšu rodinkou protože ji tvoří máma Martina a tři její holky a Candy si je všechny pečlivě a majetnicky hlídá. Martina popsala jejich rituály a to jak Candy pomáhá i jejich postižené Elišce a předvedla na své nejmladší a zároveň nejmenší člence rodiny, jak umí Candy pěkně masírovat bříško a hrudník a malá Anetka zase s Candy ukázala jak je Candy snášenlivá a trpělivá s dětmi.

I když toho na veletrhu nebylo moc k pokoukání, odjížděli jsme spokojeni. Naše fenky se projevily jako naprosto klidné, společenské a úžasné stvoření a já jsem byla na Emu právem patřičně hrdá.

V příloze posílám několik fotek z akčního předvádění. Zase někdy s několika řádky Petra a Ema