Cestou necestou aneb akční život asistenční Elzy
menu

Cestou necestou aneb akční život asistenční Elzy

Zdravíme celou Tlapáckou rodinku,

Moc se omlouváme, že píšeme až teď, ale to víte panička je neustále v letu a já sní. Tak pěkně od začátku roku. Do začátku Nového roku jsme snad vykročily správnou tlapkou a panička kolečkem a zatím snad až tedy na vážnější zhoršení onemocnění paničky dobře, ona ale bojuje jako lvice a nevzdává se a já ji vtom moc pomáhám. Za tu dobu co jsme se neozvaly, jsme podnikly pár výletů a hurá akcí jako třeba výstava Flora v Olomouci kde nám byli parťáky také naše kamarádky „tlapačka" Peťa Čermáková a její kamarádka a kolegyňka v jednom Lea a celý den jsme byli na výstavě a kochali se květinkami a že jich tam panečku bylo mooooře mooc. Panička je ale hodně i na zvířátka a tak jak zjistila, že kromě kytiček tam mají stánek i Chrti v nouzi zamířily jsme si to i tam a bylo to moc milé a fajn setkání a já mám další nové psí kámoše. Dále jsme byly na svatbě naší príma spolužačce ze základky a to vám byla hurá akce a opět nezklamala a moc jsme si to užily a panička byla nadšená že na nás spolužačka Gabča nezapomněla. Jen já teda vůbec nekamarádím s balonkama a tak jak jsem je uviděla a pár jich prasklo měla jsem po náladě, začala jsem se klepat a chtěla jsem honem pryč, ale společnýma silama jsme to pěkně zvládly (málem jsem byla paničce na klíně) a zůstaly až do večera a pak jsme se musely vrátit, protože následující den měla panička závody na koni, tak se musela chystat.

Také jsme byli navštívit v Brně výstavu hospodářských zvířat kde se mi opět moc líbilo. Ale vůbec vám nevím proč by mě chtěla panička nechat u prasátek prý jsme si podobní jako vejce vejci nevíte co tím myslela?? Asi to že občas zabořím svůj krásný čumáček tam kam nemám ale no co no kdoví jaké předky mám :D

Jinak se Vám musím moc pochlubit v únoru jsem oslavila už své 7. narozeninky toto ale letí co? Se mi nechce vůbec věřit že už mám tolik no ale paničce bude letos 30let takže jsem na tom ještě dobře nevím kdo z nás je starý nebo mladý? Každopádně jsem za to měla super dortík, ale řeknu vám než jsem ho směla sníst těch procedůr co před tím jsem musela absolvovat to vám byla ale dřina. Panička mi zpívala a potřásla tlapkou a ještě fotila no já myslela že budu mít ty své žgryndy snad i na ocase, ale naštěstí to dobře dopadlo a já si moc pochutnala tak to jsem Vám jen chtěla říct abyste věděli jaká je ze mě už velká holka ikdyž panička říká že jsem pořád jako puberťák ale to víte jaký pán takový pes no nemám pravdu?! Ale také říká že jsem její miláček a holka šikovná a to já teda opravdu jsem holka nejšikovnější!!

Chtěly bychom moc poděkovat všem co mají zásluhu na tom, že právě my dvě s paničkou můžeme tvořit nerozlučnou a nezapomenutelnou dvojku jakou jsme. Takže pac a pusu na to a velké DÍKY!!

Včera jsme byly s paničkou v zoo Ústí n.L. kde si panička domluvila návštěvu u slonice Delhi mě musela nechat mimo výběh aby ze mě nebyla placka tak jsem hlídala takové fajné vozítko co používají ošetřovatelé na přesun po zoo a vzorně jsem čekala na paničku. Když se už panička konečně domazlila se slonicí což pro mě to bylo téměř věčnost, vydaly jsme se mrknout i na další obyvatelé zoo a že jich tam teda mají bylo to moc fajn a kupodivu nikdo mě nesnědl a ani mou paničku jen opičky se na nás koukaly jak kdybychom byli mimozemšťani tak teda nevím co na nás bylo tak k pokoukání. Jo a zebrám jsem dala pusinku na čumáček ale jinak to bylo taková profi normální procházka po zoo a panička nelení snad nikdy a tak si domluvila již další návštěvu takže myslím že nás již brzy čeká opět výlet do zoo :)

Musím vám však říct že celodenní výlet mi dal zabrat a tak na zpáteční cestu jsem už padla do říše snů i když měli jsme jeden přestup v Praze, kde jsem už zůstala na hlídání a panička odjela beze mě domů, jelikož mi za pár dní odlétá do Anglie a do hostelu nesmí pejsci tak jsem na skvělé dovolené u Marcelky Šulcové a její príma rodinky.

A co bude dál to Vám povím zase příště až se vrátíme všichni domů, Jelikož ještě nás čeká dovolená v Rumunsku, poté Karlovy Vary a na závěr Colours of Ostrava a pak už bude asi zase na chvíli klid ikdyž u mé paničky nikdy jeden neví co vymyslí tak to bude pro nás všechny jedno velké překvapení ale musím vám říct že jsem ráda že sní se opravdu nenudím a žiju štastný psí život jak se patří! Jo a panička si mě asi občas plete i s koněm nebo co jelikož už si mě i osedlala ale nebojte sedlo je velmi lehké a nic mi neudělá a ona na mě nejezdí byl to jen spontanní nápad mě sním vyfotit, jen si tak občas říkám jestli je ta moje panička normální ale asi úplně ne jelikož normální člověk nezvládne tolik akcí a setkání jako my. Takže už se vlastně ani ničemu nedivím ba naopak jsem natěšená z toho co jí napadne zase příště. Z fotek můžete vidět mě neboli nás v různých situacích at už na vyjížďce s paničkou nebo s mou psí kámoškou u nás doma nebo kdy jsme byly na chřestových slavnostech v Ivančicích kde jsme se potkaly s Markétou Hrubešovou a Bárou Polákovou a pak jsme byly na divadelním představení „Můžem i s mužem" tady v Brně v Semilasse v podání hereček Eva Knoblochová a Dáša Zázvůrková a další.

Tak pac a pusu a mějte se všichni fanfárově a prosím vzpomeňte občas na mou paničku moc to potřebuje protože nemoci jsou svině a ona má velké trápení a ikdyž se snaží neustále zářit optimismem jen já vím že za úsměvem skrývá kolikrát i velkou bolest a smutek a někdy už člověk se dostává do situací kdy už neví kudy kam :(

Já ji však nikdy neopustím a ona mě taky ne prostě nesmí slíbily jsme si to na začátku a tak to taky bude. Tak Haf a zdravíme všechny kluky a holky co jsou stejně super jako my. Ať se daří a jste všichni zdrávi, jelikož zdraví a láska je to nejcennější co máme a co je potřeba si hýčkat.

Papa Barča a Elza