Elvis v akci
menu

Elvis v akci

Dobrý den paní Pirnerová.

V úterý 2.8.2011 měla Monika velký záchvat. Upadla v kuchyni, bohužel se k ní Elvis zpočátku nedostal, zatarasil jsem mu nechtěně cestu a navíc jsem se poranil o vozík, takže mi chvíli trvalo, než jsem vyprostil sám sebe :-) Když jsem mu uvolnil cestu, tak začal dávat „první pomoc“ olizováním obličeje a korigováním Moničiných pohybů, aby se moc neomlátila. Dělá to vždycky, má proto asi zvláštní cit, snaží se všemožně pomoci :-) Otočení opět nebylo potřeba, ale když záchvat končil a Monika si lehla na bok, tak jí vždy přetočil zpět na záda, nějak vycítil, že záchvat úplně ještě neskončil, protože když si na bok Monika lehla o minutu později, když už byla víc OK, dal jí „pokoj“. Cca 14 dní před tímto záchvatem proběhl ještě jeden, ale to jsem byl na rehabilitaci a měl jsem Elvise sebou (chce chodit všude se mnou, když ho nevezmu, tak je uraženej :-) ), přišli jsme, když už záchvat končil, takže jen, opět, olízal obličej…

U veterináře jsme teď nebyli. Uši mu čistíme pravidelně každý týden, „špinavé“ je nemá a hlavou netřese a nedrbe se. Tento nebo příští týden s ním zajdu na očkování. Považoval jsem za „zbytečnou“ činnost, když mi Elvis sundá botu a pak mi jí podá a já si jí sám uklidím. Ptal jsem se Renaty, zda se dokáže naučit, aby botu odnesl rovnou do botníku. Bylo mi řečeno, že některý psi mají silný aport a nechtějí se vzdát těch věcí, co už jednou uchopí do tlamy. Ale, že to mohu zkusit, že se i někteří psi cvičí na odnášení např. prádla apod. Poradila mi jak na to. Jako povel pro odnesení boty do botníku jsem jednoduše použil slovo „BOTNÍK“. Pochopil to velice rychle, tak 4 dny a zvládá to perfektně… Pro sušenku udělá cokoliv. Přikládám videa, jak to dopadlo :-) Všechny ostatní povely zvládá bez problémů.

V neděli 7.8. byl se mnou Elvis na celodenním semináři. Bylo tam cca 1500 – 2000 lidí. Myslím, že tolik lidí na jednom místě ještě neviděl :-) Byl ve svém živlu – plno lidí, co může pozorovat :-)

S pozdravem Jirka K.