Elvis pomáhá při záchvatu
menu

Elvis pomáhá při záchvatu

Dobrý den paní Pirnerová,
dne 29. 4. 2011 měla Monika velký (GM) záchvat. Upadla v kuchyni na záda. Elvis kolem ní začal „poletovat“ a olizovat ji pusu (kousla se do jazyka). Když pominuli prvotní křeče (asi po 1-2 minutách), tak jsem to natočil, jak se chová.

Je opravdu velmi chytrý, protože, když se Monča kousla a začala jí téci z pusy krev a sliny, tak on našel někde na zemi bílí kus hadříku (na videu je vidět) a hodil jí ho na obličej, ať se utře :-)

Otočení nebylo potřeba, ležela na zádech, avšak jen co jsem zastavil nahrávání (na posledním „snímku“ je vidět, že si Monika lehla na bok/břicho), tak Elvis přiskočil a otočil jí zpět na záda. Byl to mžik (cca vteřina možná max dvě) a bylo to – vůbec se s tím nepáral jako při nácviku (asi pozná, kdy je to na ostro a kdy jen „hra“-např. u podávání předmětů mu to také trvá dýl, když je to nácvik,ale jen neparně, kdežto když mi včera upadla dvoukoruna na podlahu u doktorky (dlažba), tak se na ní hned vrhnul a poradil si sní, ikdyž měl ohlávku…). Po otočení na záda měla Monika snahu lehnout si na druhý bok, Elvis když to viděl, tak jí „štípnul“ do zad, ať to nedělá :-) Monču to zabolelo a už si jen sedla a opřela se o zeď – Elvis si sedl k ní :-) (viz foto „Po záchvatu“). Když už byla Monča OK, tak si šel Elvis lehnout a ležel asi hodinu (foto „Po záchvatu 2“). Bohužel jsem neměl čas na hledání foťáku, tak jsem točil a fotil jen na mobil, tak omluvte sníženou kvalitu :-).

Dne 16. 4. měla Monika také velký záchvat, ale dostala ho na gauči a „svezla“ se jen na podlahu, kde Elvis neměl prostor pro práci, tak jen dělal psychickou podporu a olizoval obličej :-)

Zhruba před 20 dny jsem byl s Elvisem na kontrole u veterináře (měl zánět v uších), uši už má OK. Na radu veterinářky mu proplachujeme uši každých 14 dní. + jsem mu nechal „kápnout“ vakcínu proti parazitům.

Po měsíci soužití s námi Elvis zhubl asi 3 kila… Ne že bychom ho trápili hlady, ale nachodíme/naběháme několik kilometrů (tak 3<) denně… Upravili jsme tedy stravu na 330 gramů/den (předtím to bylo 300 – 310).

Co se týče denního režimu, tak se od posledně nic moc nezměnilo (máme stereotypní období :-) ) a je to stejné jako předešlá zpráva.

Povely provádí zhruba stejně, hole už nosí pěkněji a rychleji.
Jitka Kopta