Hola, září volá!
menu

Hola, září volá!

Milí Tlapkáči,

hola, září volá! Letošní první září bylo propršené. Toto datum bývá spjato s návratem dětí a některých studentů do škol. Naše rodina pojala tento den slavnostně, protože jsme navštívili mou „alma mater" VOŠ Goodwill ve Frýdku-Místku, abych převzala papíry ohledně ukončení studia. (Skoro se tak nestalo, protože jsme tam ty papíry málem nechali, kvůli přátelské atmosféře). No a pak si vyberte, co je důležitější. V maličké knihovně školy nás bylo nejdříve 6 včetně Elsy, počet se co chvíli zvyšoval o nové příchozí Elsa vrtěla ocasem a vzorně čekala (foto Goodwill), prý je vidět že nás Elsa krásně restartovala. Po návštěvě školy jsme jeli do restaurace Na kraji lesa ve Valašském Meziříčí.

Elsa standardně dobře podává do klína - taťka měl zafixovaný mýtus že když mám na krku mobil těžko mi do klína něco podá, mýtus jsme již úspěšně vyvrátili pomocí podání kšiltovky, která mi spadla do trávy. Podávání na stůl jde Elsa taky super, no je to prostě kočka. Inu slovo kočka je více významové, buď je to šelma nebo... Jelikož se blíží sychravější a studenější dny je potřeba vylepšit šatník.

Vylepšení šatníku se v Avionu shoping parku v prodejně Alpinepro povedlo, s naší posádky pouze tátovi, a to až za drahnou dobu. Tento čas, strávila Elsa povelem zůstaň na určeném místě a hla pouze ocasem když na ni někdo mluvil, více kontaktním lidem jsme vlídně vysvětlily, jak se věci mají. Když to otci trvalo opravdu dlouho, domluvili jsme se, že počkáme venku. K nám se blížil starší manželský pár, žena usměrňovala, aby pán Elsu nehladil, pán se zastavil a pravil: „Takový pes není jenom na pomáhání, ale i na krásu"- jak říkám kočka.

Venkovní činnosti už se zase o něco vylepšily. Já říkávám k noze, protože mi to funguje lépe než ke mně, ale jak kdy. Chce to ještě trochu času. Jak psal myslím, že Ladislav Metelka, musíte si k sobě najít cestu- asi jsme ji už našli a je krásná. Rády se mazlíme a dáváme si pusu (foto pusa), provádíme také „útok lásky" tak z legrace nazývám Canisterapii (foto útok lásky).

Chápu, že potřebujete vědět nějaké plány ale vzhledem k situaci, která panuje nejen v ČR, ale i v zahraničí jsem se rozhodla být tady a teď-tímto se hluboce omlouvám.

Buďte zdraví a ať vám vaše práce přináší tak velkou radost, jako nám soužití s Elsou.

Humplíkovi s Elsou