Ebony- zpráva ze soužití
menu

Ebony- zpráva ze soužití

Utekl další rok, co máme Bonynku. Je to pořád milá holka a moc šikovná. Dokonce po dlouhé době se nám podařilo zhubnout. Za 1 a 1/2 měsíce zhubla 2,3 kg, ale až po veterinární  dietě, jinak to nešlo. Také jsme chodili na častější a delší vycházky. Je teď čipernější, ale musí se ještě víc hlídat, protože jí chutnají i slupky z ptačího krmítka. Je na ní vidět, že je hubenější a když jsme šli na vážení na veterinu, tak jen zahlídla váhu a bez toho abychom jí něco řekli, skočila na ní sedla si a čekala na verdikt. Asi tušila, že bude pochvala a taky byla. Doktor dokonce říkal, že by už stačilo jen 0,7 kg a byla by dobrá, ale my chceme zkusit zhubnout víc, když nám to teď tak jde.

V průběhu roku chodila Ebony s Elinkou občas i do školy, aby měla změnu a uměla se chovat. Chodila s námi na nákupy a i se mnou do práce. Každý den chodíme na vycházky. Bony je úplně v pohodě a všude jí rádi vidí a říkají, že je moc šikovná, milá a fešanda. Je moc ráda středem pozornosti a ráda předvádí co všechno umí. S Elinkou polohují a mají se moc rádi. Elinka Bony bere kolem krku, mazlí se spolu a Elinka si bere věci co jí Bony přinese. Někdy se o ně přetahují. Zatím je Elinka stále bez záchvatů.

V průběhu roku jsme trochu předělávali bydlení a Bony pomáhala i řemeslníkům. Pořád jim podávala nářadí, protože nemůže vidět, když se něco povaluje na zemi. Aspoň je naučila si po sobě uklízet.

Mějte se všichni hezky a hodně zdraví do roku 2015 Vám přejí Elinka a Bonynka.

PS: Bohužel jsem teď po těžké akutní operaci a nemám možnost poslat fotky (z mého mob. připojení to nejde), ale jakmile to nějak zařídím, tak to napravím, abyste viděli jaká je teď Bony Fešanda.

S pozdravem Jarka M.