Ebinka vypráví
menu

Ebinka vypráví

Dnes jsem poprosila Dádu, (Dáda je moje panička Daniela, proč jí říkám Dáda, od dětství jí tak říká celá rodina i někteří její přátelé, a já už skoro rok patřím k ní, a tak jí tak říkám také já.), jestli mohu náš další příběh vyprávět já. Pustila mne k počítači, ale v závěru dostane prostor také. Zajímá Vás, co se u nás změnilo? Přečtěte si dnešní příběh a určitě se dozvíte spoustu věcí.

Čím jiným bych měla začít, než mými prvními Vánoci s Dádou a naší rodinou. A jaké vlastně byly? Byly moc PRIMA!! ? Dáda nezapomněla s dárečky, ani na mě. Dostala jsem veliký balík s piškoty a malého plyšového medvídka. Protože jsi nemohu často hrát, mám ho u ní na tašce. K něčemu se Vám přiznám, měla jsem strach...? Dáda dostala od Kubíka a Andrejky plyšového psa, vypadá skoro jako já, myslela jsem si, že mě má nahradit, a to se mi nelíbilo, tak jsem na něj vrčela a štěkala, aby šel pryč, že tady jsem doma já. Hned mi všichni říkali, že to není nepřítel a je jen z plyše. A tak se z nás stali kámoši. Když chci rozveselit všechny kolem sebe, začnu ho nosit Dádě. Při vítání roku 2005, jsme utěšovali jedna druhou, protože ze zvuku rachejtlí a dělbuchů, má snad ještě větší strach, než já, moje panička. Ale psssst, ode mě to nevíte!

Také jsem jí překvapila tím, co jsem se naučila. Dostala novou tašku, je veliká ( je to ta, co na ní mám svého medvídka), a ona si myslela, že to pro mě bude těžké, stejně jako podat kancelářskou sponku, která je malinká. Pro mě to ale není nic těžkého, mám radost, když vidím, jak jí těší, když se naučím něco nového. Počítač zapínám automaticky, už mi to nemusí ani říkat, prostě v určitou hodinu jdu a počítač zapnu. A kromě Kubíka, přivedu také ostatní členy rodiny, a to nejen z Kubíkova pokoje. Já si je zkrátka najdu všude v domě. Jsem prostě, jak říká Dáda, její malá šikovná holčička. Nemyslíte, že má pravdu?

Ale ona mě také potěšila. Stalo se to nedávno. Jeden její kamarád jí řekl: " Mám na Tebe, Danielo, jednu otázku, pokud to půjde, odpověz upřímně." " Já o Tobě vím, že jedním z Tvých velkých snů je, kromě studia právnické fakulty, jejího úspěšného ukončení a Ebinky, se kterou jsi už téměř 1 rok, postavit se na nohy." " Kdyby Ti někdo řekl, že když se vzdáš Ebinky, postavíš se na nohy, udělala bys to?" Její odpověď mě velmi potěšila, řekla: " Je to otázka pod pás, nicméně chceš upřímnou odpověď a dostaneš ji." " Máš pravdu, že bych si přála chodit." " Ale Ebinky se nevzdám nikdy a za nic na světě." Víte, Dáda mi dává spoustu svojí lásky. Já jsem ráda, že mohu být právě s ní. Ona je skvělá a obětavá holka.

Ještě, než se dostanu k dnešní poslední části příběhu. Chci někoho poprosit, aby se na Danielu už nezlobil a odpustil jí. Snaží se, spolu se mnou, jen pomáhat. Věřím, že ten koho prosím, to pozná. Teď k poslední části dnešního příběhu. Chtěli byste vědět, jak zvládáme školu?? Čtěte dál... ... máme za sebou 1. semestr fakulty. Na fakultě se mi moc líbí, všichni jsou moc chytří, a já si tam připadám jako nejchytřejší fenka. Dáda používá některé termíny, které motají hlavu, nejen rodině, ale i přátelům, že Járo?? Já jim ale rozumím, protože s Dádou jsem na každém zápočtu a zkoušce, také jsem s ní, když se doma připravuje.

Něco Vám na ní "prásknu". Před každým zápočtem a zkouškou je jí vždycky moc špatně. Ale já vím, stejně jako rodina a přátelé, že to umí, a nemá se tedy čeho bát. Vždycky jí řeknu: " Neboj se, já jsem přece s Tebou, nenechám Tě v tom samotnou, a spolu to určitě zvládneme." A měla jsem pravdu. Dáda všechny zápočty a zkoušky skvěle zvládla, i když říká, že beze mě by to jen těžko dokázala.

Předávám klávesnici Dádě. Chce poděkovat.

Také já vás všechny dneska zdravím. Na závěr dnešního příběhu, bych připojit poděkování.
Chtěla moc poděkovat všem, kteří mi, v období zkoušek, byli velkou podporou, a byli velmi shovívaví, rodině, přátelům a především Ebince za dodání odvahy a doprovod ke zkouškám a zápočtům!!!! Moc DĚKUJI!!!!
Také chci moc poděkovat Pomocným tlapkám za Ebinku, jmenovitě Hance Pirnerové a Olince a Jirkovi Tomášů. Děkuji moc!!!!

Na viděnou při příštím příběhu se těší!!

Ebinka s Danielou Machovou