S příchodem Doda se mnohé změnilo
menu

S příchodem Doda se mnohé změnilo

Milé pomocné tlapky.
Je pravdou že s příchodem Doda do naší domácnosti, se mnohé změnilo. A i přes to, že jsme v minulosti psy měli. Ale mít psa asistenčního je zdaleka něco jiného než mít psa obyčejného.

Musím přiznat, že po pár dnech sžívání, nám to již klape krásně. Jelikož jsem z vojenského prostředí, mám rád když má vše svůj řád a tak jsem byl zvědavý jak nám to spolu půjde. K mému překvapení jsem zjistil, že i Dodo je na tom úplně stejně, že i on má rád také svůj řád, z čehož jsem byl naprosto nadšený. A tak jsem pouze naše harmonogramy spojil a vše šlape jak švýcarské hodinky.

Každé ráno v 7 hodin vstáváme a jdeme vyvenčit, potom spolu trénujeme, v 8:30 má Dodo krmení a po krmení má hodinový odpočinek ve svém pelechu, během kterého se věnuji svým věcem a minimálně jednou jdeme na delší procházku, kde se oba dva pořádně provětráme ale i přes to, že se věnuji svým věcem, jsme neustále spolu. Ať se děje co se děje, je se mnou a to ať už čtu, studuji, hraji na kytaru, cvičím, nebo dělám vlastně cokoliv jiného. Myslím si že neustálá blízkost je základem pevného a spolehlivého partnerství.

Je pravdou že i Dodo někdy trochu lumpačí, vždyť bude mít dva roky ale řekněme si na rovinu který puberťák někdy neudělá botu. Ale i přes jeho momentální slabší chvilky, je krásně vycvičený a je na něj spoleh. Na koho však spoleh není vůbec jsou lidé které potkáváme, když jdeme do města, k doktorovi, či na různé akce. A ať už to jsou lidé blízcí, třeba babičky a nebo lide úplně cizí, kteří mají neuvěřitelnou tohu Doda pořád hladit. Takže se musím obrnit opravdu velkou trpělivostí a tolerancí, což je někdy, co si budem povídat, opravdu hodně těžké.

Jinak Dodo nemá žádné zdravotní problémy a má se čile k světu, no vždyť je to puboš, tak aby ne:) mějte se krásně a příští měsíc očekávejte další psaní.

S pozdravem Lukáš Hirka a Dodo