Dodo Pražákem
menu

Dodo Pražákem

Zdraví Vás Dodo,

ti lidé, co se na mě byli podívat, si mě přijeli i v sobotu 19. května vyzvednout. Rozloučil jsem se se sourozenci, chovatelkou, naposledy proběhl po zahradě a pak mě naložili do auta a odvezli do nového domova. Doma mi říkají Dodo a když dělám, něco, co bych neměl, například okusuji nábytek nebo tahám boty, tak mě osloví Dodánku, aby mi připomněli, že jsem malé hodné štěňátko. Jinak jsem prý velmi šikovný, už si umím na povel sednout, lehnout a povely typu zůstaň, k noze, místo a hlavně jídlo mi také nejsou cizí, ale nejvíce ze všeho mě baví cokoliv nosit. Zvládám v pohodě jezdit metrem, autobusem i tramvají, jen když jsou vysoké a dlouhé schody, tak mě ještě nosí (prý hlavně kvůli mým kloubům).

Po dvou týdnech v Praze jsme vyrazili na promoci do Třemošné, kde jsem se seznámil s lidmi od Tlapek a dokonce i s bráchou Bobášem, bráchou v pravém slova smyslu- máme totiž společnou psí maminku Jingles, ale jelikož máme jiného tatínka, je to spíše polobrácha (napůl brácha, napůl Bůh). Povídali jsme si spolu a já ho dokonce i párkrát zesrandy kousnul, když on se nechal. Taky jsem chtěl trochu pozlobit paní fotografku, která prohlásila, že tak úžasné štěnátko si nemůže nechat ujít, asi po dvou fotkách jsem jí zalehl fotoaparát a olízl obličej.

Poprvé jsem byl v obchodě a hned jsem zkazil náladu pánovi z ochranky, ani jsme nevešli na prodejnu a hned k nám přišel, že tam psi nesmějí. Panička mu začala vysvětlovat, že jsem asistenční tudíž mohu všude, on si však zavolal na kamery, kde mu to jen potvrdily a tak nám tedy dovolil si nakoupit, nám totiž náladu jen tak někdo nezkazí.

Poté jsme ještě jeli do Decathlonu, ale tam to byla nuda k padnutí. Nechápu, jak někoho může to nakupování bavit. Jiné to nebylo ani v Kauflandu, Lidlu či Tescu. Jediný obchod, kde mě to trochu bavilo byla Alza, tam to byla zábava, malý a navíc z poloviny uzavřený a měli tam i jiné věci než jen lidské jídlo a oblečení. Příští měsíc mi prý začne opravdová zábava, jsou tady totiž prázdniny a my už máme plno plánů a nápadů, co všechno podniknout.

Pac Pražák Dodo.