Úžasný společník Denis
menu

Úžasný společník Denis

Pěkný den Vážení sponzoři a kamarádi!

Je to pěkná doba co jsme se neozvali a tak se Vám upřimně omlouváme. Prodělali jsme doma několik  zdravotních krizí, ale už je to zažehnáno a tak znovu startujeme do běžného života.

S Deniskem jsme si jeli pro nové auto, pro které nás vezl, také invalida, kamarád na invalidním vozíku, svým autem a Denisovi se to moc líbilo. Pak jsme byli několikrát u lékařů, naše obvyklá cesta. Ale byli jsme i na výstavě velkopěstitelů zahrdkářů v Brně na výstavišti. Fotky dodáme později- zablokoval se nám foták. Bylo to opravdu krásné a hlavně tam byl Denis jediný pes a veškerou pozornost ztrhl na sebe. Opravdu se líbil. Dokonce Denisovi se líbila výstava přírodních vazeb z květin, šišek a chvojí. Jinak jsme často u nás na poště, kde ho holky mají rády a líbí se jím. Vím vypadá to, že se jen chválím, ale ono to opravdu tak je!

No teď trošku z domácího prostředí a o Deniskovi. Je mu tři a půl roků. Je zdravý, hodný, poslušný a pracovitý. A také opravdu hodně kamarádský s našimi dalšími mazlíčky. Je to malý 12 letý Yorkšír, 4 letý kocourek a 2 letý postižený papoušek Žako. Denis se naučil mi pomáhat nosit třísky při sekání dřeva na otop, podává mi prádlo z lavoru při věšení na sušák, ale také rád se mnou uklízí- pomáhá mi stahovat povlečení s duchen a polštářů, když dávám větrat duchny do oken, tak mi to vše podává. Je u toho veselý a když se ho manžel zeptá, co to dělá, jestli pracuje, tak mu málem od radosti odpadne ocásek, jak stím na znamení radosti mává.

Nebo, když nosím věci z místnosti do místnosti, co je třeba a nechci po něm nic, tak kouká a najednou přiběhne s něčím v tlamičce, ale co je na tom tak je to, že je to vždy věc, kterou bud potřebuji, nebo ji chci schovat. A vždy si říkáme, jak to ví? Dyť ho to nikdo neučil. Je opravdu báječný. A navíc ví, že když bude pomáhat, bude odměněn a to jablíčkem, nebo nějakou dobrou zeleninou. Miluje to a navíc je to zdravé. Jelikož Labradoři  mají tendence přibírat, jsme byli nuceni změnit granule normál za odlehčené a zeleninku. Vím zní to asi divně, ale jsou to všežravci a mají to rádi. A také to doporučil lékař, že místo psích odměn mu dávat sem tam ovoce a zeleninu.

Hlavně je to náš úžasný společník, který nám pomáhá zvládat naše tělesné třesy a deprese a to tím, že si k nám pravidelně lehá a snaží se to z nás vytáhnout. Nebo nám masíruje postižené místa na nohách a rukách, které nás bolí a otékají.

Tak myslím, že by to tak bylo o nás vše! Jinak se moc těšíme na rekondice, které se blíží a hlavně na Vás všechny, že Vás zase uvidíme a pokecáme spolu.

Tak se mějte moc dobře a brzy na viděnou. S pozdravem a přáním pěkných dnů se za nás všechny loučí  a pozdravuje   
Milka, Igor a Denis