Soužití s Denisem
menu

Soužití s Denisem

Ahoj Hani,

S Denisem jsme složili zkoušku 15. 12. 2012 v Plzni a ještě ten den jsme si ho dovezli domů i s pánem instruktorem Jirkou Tomášů. Byl u nás tři dny, schledal vše v pořádku, se secvičením byl spokojený a odjel domů.

V prosinci vše probíhalo celkem v pořádku, sžívali jsme se a snažili se zaběhnout v normálních dnech života. Na víc byly vánoce, takže se peklo cukroví, zdobil stromeček, doháněl sváteční úklid. A můžu říct že vše šlo až k neuvěření dobře a tak to i zůstalo. Pravda, něco šlo dobře od začátku- vyslíkání oblečení, podávání předmětu, rozsvicení světel a otvíraní dveří- paráda. Trošku hůř nám šlo vytahování prádla vypraného z pračky- ale my si myslíme že to bylo tím že pes byl učený na suchém prádle a my po něm chceme mokré a to v aviváži. Takže mu asi dělala problém ta vůně. Ale už jsme to dopilovali- viz pár fotek které jsem vám připojila.

Náš den se skládá z toho že v sedm ráno je velký budíček na venčení- velký z toho důvodu, že ještě máme malého pejska a kocoura a ti se jdou také vyvenčit. Ale před tím mi Denis pomůže se postavit z postele, podá mi věci pro manžela abych ho mohla obléknout, pak mi podá věci. Já se obléknu a pak jdeme ven. Uděláme potřebu, nechá si utřít pacinky a jdeme na horu domů- první patro. Pokud se mi jde špatně na horu tak mi pomůže a to tak že se ho přidržuji za záda. Jdeme pěkně pomalu do schodů. Pak následuje snídaně a je opět normální den. Pokud jdu na nákup tak jde se mnou. Příjdeme, já vařím a Denis je mne nebo manželovi k ruce. Pokud nic nepotřebujeme odpočívá. Tak je to do večera, než jdeme spát. Mezi tím máme ještě 4krát venčení a jedno večerní krmení.

Měsíc leden 2013 nám začal tím že máme hodně kontrol u lékařů a Denisek jezdí všude s námi, aby ho naši lékaři poznali. Všem se jim moc líbil a všichni se shodli na tom, že takový čtyřnohý pomocník, jako jsou naši pejsci jsou opravdu v této době potřební. Pokud postižení lidi nemají nikoho, na koho by se mohli spolehnout, tak je to velká pomoc a přínos pro psychiku toho člověka. Mezi tím následují obyčejné dny s naším zavedeným harmonogramem. Pokud jsme někde pryč tak se vrátíme domů hodně unavení a hodně odpočíváme, to potom nastupuje Denisek a začne mi masírovat mé nemocné limfedemické nohy, nebo mi masíruje ruce, nebo se snaží rozveselit manžela. Nebo si prostě jen tak k nám lehne a předává nám svoji energii aby nás posílil a bylo nám lépe. Secvičování s prádlem pokročilo, už mu to nedělá problém, zvykl si na tu vůni vypraného prádla a tak to bez problémů udělá. Jsme přešťasni že ho máme. Jeho přítomnost nám osvětlila dny minimálně o padesát procent a to je nádhera. Je to prostě naše hromádka veselých chlupů.

Měsíc únor 2013 je zatím klidnější a tak se více zdržujeme doma. Chodíme jen na nákupy a procvičujeme si povely abychom nezapoměli ani my ani Denis a krom toho jsou opět dny obyčejné, se vstáváním a uleháním a vůbec nám nepřijde, že je tu jen krátkou chvíli a zdá se nám, jak kdyby tu byl celý svůj život. Je to nádhera.

Dnes je 19. února a já před čtrnácti dny onemocněla tou těžkou chřipkovou virozou. A nastala velká změna v Denisově chování. Absolutně nás to překvapilo. Chodil za mnou, nehnul se odemne na krok, pořád mi byl jak se říká za zadkem a k ruce. Ted je to už lepší a ještě nepovolil a asi cítí, že by ještě mohlo něco přijít. Minulý týden jsem byla z toho hodně zesláblá a díky tomu že tam byl zabránil mému pádu, kterými dost trpím, když jsem hodně unavená nebo při silné změně počasí. Ležel v kuchyni, já stála u sporáku a prostě si všiml že se nakláním na stranu a začínám padat. Denis doskočil a svým tělem mě potlačil oproti pádu a tak zabráníl tomu abych si natloukla. Oba jsme z toho byli moc příjemně překvapeni.

Ted když to píšu je vedle mě a odpočíváme. Před hodinou jsme se vrátili s nákupu. Venku je hnusně, sice sněží, ale nevydrží to a je s toho jen plýskanice. Zítra jedeme do Brna tak se už na to moc těšíme. A tak pomalu končí náš další všední, ale krásný den s Deniskem a naší další havětí. Tak se mějte a moc děkujeme všem a přejeme krásný den.

Manželé Peterkovi- Igor, Milka a Denis