První společný týden
menu

První společný týden

Už celých sedm dní máme nového, dočasného člena rodiny. Vlastním jménem Danny BRI COL BLACK AND WHITE, pro nás zatím Daník. Je totiž strašně maličký.

První den jsem měla dojem, že nám dali do výchovy mládě čerta místo labradora. Běhal po zahradě jako motorová myš, všechno zkoumal a ochutnával. Na takové běžné štěněcí aktivity, jako spinkání, čůrání venku a sledování pohybu paničky vůbec neměl čas. K večeru se konečně tělíčko malého ďáblíčka unavilo a my jsme najednou měli doma krásné labradoří mimino. A moc šikovné.

Už jsme zvládli první dva důležité povely „čůrej, kakej“. Naše domácnost je zcela „bezloužičková“. Také už ví, že se jmenuje Danny. Po zavolání ke mě běží, co mu nožičky stačí.
Včera jsme byli na očkování. Cesta autem se mu vůbec nelíbila a také injekce určitě moc bolela. Celé odpoledne prospal a ještě v noci mu nebylo dobře. Poprvé si sám zalezl spinkat do boudičky. Ráno se probudil zase veselý a nabitý energií.

Jeden kratičký týden nám stačil k dokonalému zvládnutí štěněčího biorytmu: hrát si – čůrat – papat – spinkat – čůrat – kakat – hrát si – čůrat – papat… Jsme sehraná dvojka. Máme všechny předpoklady, že z křehkého maličkého mimina vyroste silný, zdravý a šikovný ASISTENČNÍ PES.

Magda Smolová