Danny je pro mě obrovskou oporou
menu

Danny je pro mě obrovskou oporou

Dobrý den paní Pirnerová,
Dlouho jste o nás neslyšela a tak se pokusím shrnout nějaké důležité momenty z našeho společného života s Dannym.

Danny je poslušný a velice mně pomáhá a to hlavně po psychické stránce. V loňském roce mně zemřela po dlouhé nemoci maminka. V tomto pro mě stresujícím období jsem měl tím pádem méně času na Dannyho resp. na pravidelné procházky. Proto Danny malinko přibral, ale teď na jaře ho dostanu zase do normálu. Danny pro mě byl v tomto období obrovskou podporou. Někdy byl hodně smutný, jako by ten smutek sdílel se mnou.

Život ale jde dál a tak po vyřešení všech těch nepříjemností s maminkou jsem začal dělat autoškolu, protože teď mně již maminka nepomůže ani s pořízením nákupu ani s odvozem k lékaři a podobně. Po zdárném absolvování autoškoly jsem si pořídil takovou starou plečku na získávání zkušeností za volantem. Honza mně v autě vyndal zadní sedadla a tak Danny i v malém autě (Opel Corsa) měl úplné letiště. Jízda autem se mu z kraje dost líbila, pořád pozoroval co se kolem děje, jak ubíhá krajina, možná mě také kontroloval, jak řídím. Teď se ale už chová jako starý mazák. Nasedne, pokouká, vyjedeme a za chvíli ulehne a odpočívá.

I díky autu jsem se mohl častěji dostat s Dannym na chatičku, na které jsem de facto jako dítě vyrůstal. Na zahradě, i když byla trochu jako prales, se Dannymu hrozně líbilo. Několikrát jsme si společně užili víkend. S Honzou jsem již řešil i možnost malé rekonstrukce a přizpůsobení domečku k mému handicapu. Je to samozřejmě o penězích, ale vážně zvažuji se vystěhovat z Prahy, ušetřit tak za nájem a vystěhovat se do přírody. Dannymu by se tam určitě líbilo více než v našem 1+1. I já bych tam měl větší prostor na svého koníčka – cyklistiku, kterou jsem v loni díky okolnostem zcela zanedbával.

Paní Pirnerová, to je asi z našeho života vše. Neměli jsme s Dannym lehké období, o to více se těšíme už na jaro a léto, kdy si snad vše vynahradíme.

Děkuji Pavel a Danny