První setkání s asistenčním pejsánkem Dagem
menu

První setkání s asistenčním pejsánkem Dagem

Když jsem v létě přišla o svého asistenčního psa Jennyho, bylo to hodně těžké.

Když mi pak zavolal Jirka Tomášů (cvičitel), abych přijela do Plzně na  první setkání, byla jsem hodně překvapená. Nečekala jsem tak rychlou pomoc. Můj nový asistenční pes se jmenuje DAG.

Uplynul pouze měsíc, kdy mi odešel do psího nebe můj dlouholetý milovaný Jenny. Psychicky jsem  ještě s odchodem Jennyho nebyla úplně vyrovnaná a tak jsem nevěděla jak budu na nového psa reagovat.. Zároveň jsem se v duchu na nového pesana těšila a kladla si otázky: "JAKOU BUDE MÍT BARVU, JESTLI BUDE UMĚT TO CO JENNY, BUDE-LI TAK TRPĚLIVÝ JAKO JENNY?" Prostě jsem jej měla tendenci stále srovnávat s Jemným, který mi velice dobře pomáhal skoro 9 let.

Renča (jedna z cvičitelů Daga) mi často připomínala, že jej nesmím přirovnávat a srovnávat s Jennym. Vysvětlila mi, že Dag má některé vlastnosti Jennyho.

Když přišel den, 17.9. 2010 kdy jsme měly s dcerou odjet do Plzně na setkání s Dagem, měla jsem celou cestu na divný pocit  a obavy, jak budeme na sebe reagovat.

PŘÍJEZD DO PLZNĚ - SETKÁNÍ S DAGEM:

Přijely jsme do Plzně, ubytovaly jsme se v Exodus, kde to důvěrně známe. Netrpělivě jsme očekávaly  příchodu cvičitelů a Daga.

Po chvíli se otevřely dveře a vešla Olinka s velkým černým pesanem DAGEM. Byla jsem  dojatá a ač jsem se snažila slzičky potlačovat, přesto se mi řinuly samy a nedali se zadržet!

Olga mi dala vše co  Dag na pobyt se mnou potřeboval.

Přes noc byl Dag již s námi, abychom si na sebe zvykali. Moc jsme se na to těšila. Dag byl skvělý- ještě trochu hravý- poslušný, ale ještě nebyl zvyklý na moje pohlazení- nebyl zvyklý na moji kraťoučkou pacinku.

Odpoledne jsme si s Dagem vyjeli nakoupit. Cestování má velice rád. Byl s pohodě, nakupování mu na rozdíl od většiny chlapů nevadilo. Vrátili jsme se pozdě večer. Dostal svůj příděl jídla a protože měl opravdu velkou žízeň a svoji misku si vypil, našel si svoji vodu na záchodě. To nás velmi rozesmálo. Když jsme večer zasedli, Dag zkontroloval, zda budeme stejně důslední jako trenéři. Když zjistil, že krmení od stolu se nekoná, odešel na pelech. Po večeři ho vyvenčila dcera. Pak si sedl k posteli a mne moc příjemné a doufám, že stejný pocit měl i Dag Noc byla klidná a fajnová.

V sobotu přijela trenérka Renča, abychom vyzkoušeli dovednosti Daga a upřesnili si, co je potřeba doladit a doučit.

Dag mi otvíral dveře, podával ze země předměty jako poklici na hrnec, sítko, tužku, voňavku- vše zvládal na výbornou.

ZÁVĚREM BYCH CHTĚLA MOCKRÁT PODĚKOVAT VŠEM PRACOVNÍKŮM SPOLEČNOSTI POMOCNÝCH TLAPEK - OLINCE, RENČI, JIRKOVI TOMÁŠŮ, A HANCE A PETROVI PIRNEROVÝM   ZA VÝCVIK ASISTENČNÍCH PEJSKŮ, KTEŘÍ JSOU PRO NÁS HANDIKEPOVANÉ LIDIČKY VELKÝM PŘÍNOSEM - "NEBÝT TOLIK ZÁVISLÝ  NA POMOCI DRUHÝCH!"

Na pejska Daga se moc těším a setkání s ním bylo moc fajn!

ZDRAVÍM VŠECHNY POMOCNÉ TLAPKY

SARAH CELÁ