Povidani o Spinningu pro Tlapky od Hejvyho..
menu

Povidani o Spinningu pro Tlapky od Hejvyho..

Už vím co a nebo spíš kdo jsou POMOCNÉ TLAPKY. A stačil k tomu jen mail od spinningové kamarádky Radky Mojžíšové. Podle mne Pomocné tlapky jsou potěšením pro Ty, kteří mají o trochu míň štěstí, než já. A vy víte co je spinning?

Definicí spinningu existuje několik. Tak jen snad ta nejzákladnější: SPINNINGR je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti.

Tak TO je SPINNING... Spinning byl původně určen pouze jako tréninková příprava pro cyklisty v zimních měsících a nebo když nemají čas vyrazit za světla na kole.

Moje definice SPINNINGU? Spinning je potěšení těla a nebo duše. Nejlépe samozřejmě obojího. Když se chce někdo potrápit, zhubnout, připravit se na sportovní zátěž (a nemusí to být jen cyklistika), tak buší do pedálů s maximálním úsilím. A ten co si přijde "jen" vyčistit hlavu, odreagovat se, zbavit stressu, tak prostě poslouchá muziku a jede podle pocitů, které v něm hudba vyvolává. Na spinning chodí také mnohem více žen, než kolik se jich věnuje cyklistice. A tady bude možná vysvětlení ohlasu, který jsem zaznamenal, když jsem informoval kamarády-kolegy instruktory spinningu a majitele spinningových center o možnosti přispět na konto Pomocných tlapek. Po tom, co jsme odjeli spinningovou 3hodinovku v H+F Olgy Šípkové v Praze na Vyšehradě, tak proběhly totiž ještě další spinningové akce a výtěžek z těchto akcí a z prodeje "tlapkáckých" suvenýrů putoval na konto Pomocných tlapek....

Daniel Pokorný z Vysokého Mýta ve Fitness Lucie, Mirka Lukášová z Prahy ve Startspinningu, Katka Truhlářová ve Sportcentru Káča v Moravské Třebové, Roman Dočkal z D´ spinu v Praze-Nových Butovicích. Jana Karausová z Černého Orla v Kdyni, Pavla Dostálová z R5 v Praze a Spinning centrum Ivančice .... To je výčet hlavních organizátorů a fítek, ve kterých se "vyjelo" po odečtení provozních nákladů 75.000,- Kč. Spinning má dokonce "svého" pejska Cyrila, který je v současné době ve výcviku. A protože máme pouhou třetinu z částky, kterou bude Cyril potřebovat, tak je před námi ještě pár spinningových maratonků, tříhodinovek, prodejních akcí tlapkáckých suvenýrů a podobných akcí. A proč ne? POMOCNÉ TLAPKY a SPINNING jsou totiž potěšení.

Hejvy