Soužití s Cyrilem
menu

Soužití s Cyrilem

Milé Pomocné tlapky,
nového pejska jménem Cyril jsem od Vás dostala koncem října a tak nepíšu zdaleka roční zprávu, ale i tak je určitě co psát. Předání nového pejska se urychlilo, vzhedem k tomu, že můj dosavadní pejsek Vilík postupně přicházel o zrak, v současné době již nevidí vůbec a žije s mými rodiči, kde má skvělý důchod.

S novým pejskem Cyrilem se vše změnilo, ale v tom dobrém slova smyslu, do mého života vstoupil takzvaně "nový vítr". Najednou bylo vše jiné, nové, už to nebyl ten naprosto poslušný Vilík, který si mě vždy hlídal a doslova mi visel na očích co řeknu, co udělám. Každý den si opakuji pořád dokola slova cvičitele Petra: "Nesrovnávej, nesrovnávej, nesrovnávej". Co k tomu dodat než že je to pěkně těžké se po sedmi letech přeorientovat a nesrovnávat, ale určitě to jde, jen to chce čas. Cyril mi do mého života přinesl mnoho nových maličkostí, jinakostí ale především ten jeho neutuchající temperament, živočišnost. Ten jeho provokaterský kukuč ochotný kdykoli si hrát ale stejně taky pracovat. Musím říci, že Cyril je velký pracant a pracuje opravdu rád, jen je to mladý teenager, se "spoustou starostí kolem", když ale dostane rázný povel tak poslouchá bezvadně. Ze všeho nejraději sundává rukavice, když jezdím ráno do práce, tak trpí představou, že každý kdo má rukavice tak potřebuje pomoct, velice rád podává a přináší klíče (občas ne jenom ty moje) a v podstatě cokoli spadne na zem- nejvíc ovšem miluje hračky a to plyšáky, ty stále krade dětem v herně u mě v práci- je to malý zloděj. Zvláště v zimě jsem asi nejvíce ocenila když jsem byla navlečená do všeho toho oblečení a špatně se mi pohybovalo, tak mi Cyril bravurně zvedal ruku na ovladač mého elektrického vozíku.

Mé soužití s Cyrdou není prozatím dlouhé ale již teď mohu s určitostí říci, že je pro mě velkou pomocí a že náš společný vztah a Cyrilova závislost na mě se úspěšně prohlubuje. Pomalu vidím, že Cyril stále více sleduje co říkám já nebo co dělám. Chtěla bych tímto Vám Pomocným tlapkám opravdu velice poděkovat za již druhého "profesionála" kterého jste mi vycvičili -DĚKUJI mooooc.

Spozdravem a přáním krásného jara
Petra a Cyril