Není důležité míti Filipa, je důležité mít košilku
menu

Není důležité míti Filipa, je důležité mít košilku

Dopis od maminky našeho klienta

23. listopad 2004 měl být prožitý v narozeninové pohodě. Původně tak začal, ale bohužel skončil havárií auta a po leknutí - útěkem psa.

Narozeninová párty v obchodním domě měla být zakončením celého dne, kdy si Vlastík užíval narozenin. Po každé si bere svoji asistenční fenku Citu sebou. Nechce být bez ní byť jen krátkou chvíli. A tak jsme po celém krásně prožitém dni, v dobré pohodě cestovali autem domů, když přišel zcela nečekaný náraz ze zadu, do kufru našeho auta.

Začalo se odehrávat drama, které trvalo několik, příšerně dlouhých hodin. Náraz byl natolik silný, že způsobil otevření kufru u našeho kombi auta, ve kterém byla Cita. Byli jsme v šoku, Cita také- ta se lekla, vyskočila a utekla neznámo kam. Vše se seběhlo příliš rychle, museli jsme se postarat o Vlastíka a mladšího syna a hned jsme začali Citu hledat.

Naštěstí jsme dodržovali doporučení používat označení psa, vždy po odchodu z domova košilkou, označující asistenčního psa a obojkem s identifikačním štítkem s telefonními čísly.Informovali jsme policii a i lidi o pohybu označeného psa, a tak bylo pouze otázkou krátkého času, který pro nás byl nekonečný, než se Cita našla.

Proto nepodceňujte označení svého psa, pokud Vám na něm opravdu záleží. Cita a Vlastík jsou opět spolu, ale nemuselo tak dopadnout.

Renata Martišková