Trojlístek Avi, Daniela & Ebi
menu

Trojlístek Avi, Daniela & Ebi

Dnešní příběh začnu jedním příjemným zážitkem, hlavně pro Avču a Ebču, a poděkováním Byl horký pátek 23. května, obě holky potřebovali vykoupat a Avinka také přistřihnout. Rozhodla jsem se využít služeb psího salonu TLAPKA tady v Mostě. Obě holky jsem spolu s maminkou do salonu odvedla. Avi jsem vysvětlila, že tam na chvilku bude muset zůstat. Na zhruba hodinku jsem s maminkou odešla. Když jsme se posléze pro Avi a Ebi, paní Čížová řekla, že mám hodné a šikovné holky, obě skvěle zvládli všechno, co je čekalo. Jen Avinku trochu vykolejil zvuk fénu. A Ebi ta brala koupání a vše ostatní jako wellness :-), zkrátka si to užila jako správná ženská!! :-) Touto cestou bych ještě jednou chtěla moc poděkovat paní Čížové a její kolegyni za ochotu a profesionalitu, kterou holkám věnovali a postarali se o ně. Děkuji moc.

Bohužel za poslední 4 dny máme také dva nepříjemné zážitky. Ten první se stal v pátek 30. května, chtěli jsme si s mamkou a oběma holkami zajít na odpolední kávu do kavárny FRANCH na ulici ČSA v Mostě, ale NEPUSTILI nás tam ani servírka, ani vedoucí. A jejich argumentace? „Sem nesmí ani asistenční pes, co když sem přijde hygiena!" I když jsem se proti tomu bránila, nebylo mi to nic platné. Opět se mi potvrdilo, že rčení, „Nejhorší je srážka s blbcem.", je opravdu pravdivé.

Ten druhý se stal včera 2. června při cestě do obchodního centra. V autobuse jsme potkali pána se psem. Avi se v klidu usadila, protože dobře ví, že pes je fuj a musí zůstat hezky v klidu. Pán mi povídal, že je to budoucí asistenční fena, že si ji cvičí sám. Bylo to znát, vůbec ho neposlouchala. Musí na ni mluvit německy, prý česky nerozumí. Když jsme u obchodního centra vystupovali z autobusu, fena vyjela po Avi bez důvodně. Avi se vyděsila a tahala vozík, abychom co nejdříve byli uvnitř obchoďáku. Nemohla jsem ji venku vůbec uklidnit, celá se třásla. Když jsme už byli ve vnitř, zastavila a Avinku posadila. Koukla se na mě jakoby mi říkala: „ Já jsem nic neudělala, poslechla jsem a byla jsem hodná." „Tak proč po mně vyjela?" Ujistila jsem ji, že za nic nemůže. Uklidnila se a mohli jsme jít nakupovat.

Myslím si, že člověk s handicapem by si psa sám cvičit neměl.

A čím mě Avinka potěšila, naučila se mi podávat spadlou kabelku, sice ji chudák táhne za sebou, pak s ní vyskočí a podá. Už umí odnést i porcelánový hrnek. Podá plnou nádobu s rozprašovačem. Nedávno mi podávala papíry, ale ony mi začaly znovu padat, Avi to zaregistrovala a čumákem mi je došoupala až do ruky. Nenechala je spadnout.

Dál trénujeme odložení a hubneme. Obojí nám jde. Avi zhubla za 5 týdnů 2,10kg. Jsem na Avču moc pyšná.

© Daniela Machová, Avi & Ebi.