Avi a rekondice
menu

Avi a rekondice

První společné rekondice očima Daniely Machové a její psí asistentky Avi a nejen to...

V sobotu 26. dubna jsme s Avinkou vydali na výlet do Třemošné a Plzně, kde nás čekali naše první společné rekondiční zkoušky. Jako první jako první zkouška náš čekala, zkouška pohybu v nákupním centru, tentokrát to bylo velké Tesco v Plzni. Když jsme vyrazili se zkoušejícími Petrem a Hančou, Avi byla hodně neklidná, čím dál jsem šli, byla více a více ve stresu. Přiznám se, že Avi znervózněla i mě. Vůbec jsem nechápala, co se to s ní děje. Nikdy mi to neudělala. Hodně mě to mrzelo.:(

Později, když jsme Tescem s cvičiteli procházeli podruhé jsem pochopila, kde se stala chyba. Před první procházením jsme šli spolu jako jsme zvyklé i s mojí mámou. Následně se moje máma bezeslova odpojila a odešla na wc a Avi nevěděla, kam se ztratila. To ji vykolejilo. Po druhé už věděla, že máma s námi nejde a byla ok. Poté jsme si zašli na oběd .

Jako druhá nás čekala zkouška poslušnosti venku v Třemošné. Vše probíhalo bez problému, ale naše odložení jsme nezvládli na výbornou. Díky radám trenéra budu důslednější a budeme se snažit vše dotrénovat.

Poslední byla zkouška dovedností. Tu Avinka zvládla na jedničku, i přes moje potíže s levou rukou, kdy mi některé věci padaly a ona je musela podat znovu. Chtěla bych poděkovat všem trenérům a zkoušející za jejich trpělivost a cenné rady.

Velký obdiv a díky ode mě má i Avi, přestože teď měla pár dní oteklé oko, pracovala, jako by jí nic nebylo. Je fantastická!! Já mám skoro čtyři týdny problémy s hybností levé ruky, způsobené ramením kloubem. Proto mi stále více padají věci z ruky, Avča je musí podat i několikrát po sobě, než se mi to podaří pořádně chytit. Přestože se Avinka moc snažila ruku prohřívat a masírovat, nepomohlo to. Včera jsem se od doktora dověděla, že ještě týden to nechat být, nemusela bych s rukou hýbat vůbec. Snad pomohou obstřiky a nebude se to muset řešit radikálněji.

Odložení Avinky se nám už také daří lépe. Už to Avi dokáže i jen se mnou. Je to pašák.

Dneska ráno mi Avča skutečně vyrazila dech, v dobrém slova smyslu. Když jsem šla zavírat dveře na chodbu a uklízet lékovku s léky na večer a noc, spadla mi noha z vozíku. Najednou za mnou přiběhla Avinka, myslela jsem, že ji posílá máma, protože něco potřebuje. Ptala jsem se jí, co mamina potřebuje, a že za ní tedy hned půjdeme, ale Avča se ani nehnula, aby šla zpět za maminou. Nechápala jsem, co tedy chce. Pořád se snažila dostat pod stůl a já pochopila, že jde o tu spadlou nohu, vycouvala jsem s vozíkem a Avinka mi zvedla nohu zpátky na vozík. Takhle sama o sobě to dneska udělala opravdu poprvé.

Navíc dneska mámu bolí záda, tak Avi nejen že prádlo z pračky vyndala, ale také prádlo do pračky nandala. Vyprané prádlo, místo mámě, podávala mně, tak jsem musela jít z kuchyně do koupelny.

To je od nás pro dnešek vše.

Daniela Machová & Avi