Bruno a Zuzka Pašková první setkání
menu

Bruno a Zuzka Pašková první setkání

Dobrý den,
chtěla bych Vám představit jednu slečnu, která do vínku dostala málo zdravíčka a díky Pomocným tlapkám bude její žití jednodušší...

Nebudu vypisovat veškeré diagnózy mé dcery, která je na první pohled úplně zdravá holka, jen ty podstatné: hydrocephalus,  aspergerův syndrom, mikroedenom hypofýzy, deprese s úzkostnými stavy a sebepoškozováním, adhd.
A nyní se dostáváme k Pomocným tlapkám. Byli jsme pozváni na první seznámení a secvičování s pejskem jménem Bruno.

Začátek byl velmi emotivní, Bruno reagoval nad naše očekávání přátelsky, jakoby se znali odjakživa. Téměř okamžitě začali spolupracovat. Já jsem stála v pozadí, Bruno si bez jakéhokoli přemýšlení a ostychu vybral správnou paničku, okamžitě reagoval na Zuzky povely a ke mně přišel jen pro kontrolu a pohlazení. Já jsem toto okamžité spojení nenarušovala a byla jsem šťastná, že bude mít Zuzka vlastního parťáka.
Secvičování probíhalo bez problémů, naopak jsem byla překvapená, jak si ti dva dobře rozumí...

Kromě toho, jak rychle se ti dva sblížili, mě překvapila ještě jedna událost v závěru našeho setkání: Zuzka začala propadat úzkosti, že se jí bude po Brunovi příliš stýskat. Bruno se zničeho nic postavil, přispěchal k ní, začal se s ní mazlit a strkat do ní aby ji rozptýlil! Zuzka přestala poplakávat a začala si s ním hrát. To je  něco úžasného!
Rodiče dětí s podobnými problémy vědí, že naše děti vypadají jako všechny ostatní, ale jejich mozek vykazuje úplně jinou činnost. V tuto chvíli Bruno Zuzce zabránil spadnout do úzkosti a deprese, což v minulosti vedlo k sebepoškozování, podřezávání apod. Já mám husí kůži ještě teď, když si na to vzpomenu a zároveň jsem šťastná,protože už teď jsem si jistá,že Brunovo přátelství a vnímavost bude Zuzce bránit něco takového znovu udělat.

Chci poděkovat všem lidičkám  v Pomocných tlapkách, jeho dvěma vychovatelkám  a vůbec každému, kdo věnoval lásku a energii Brunovi a všem ostatním pejskům.
I když naše děti vypadají vizuálně v pořádku, mají nemocnou dušičku a pomocné tlapky jim dávají radost v podobě třeba Bruna...

Děkuji, mamka od Zuzanky (Bruna)