Bobeš v novém domově
menu

Bobeš v novém domově

Ahoj kamarádi,

jmenuji se Bobeš a jsem játrovým zástupcem plemene flat-coated retriever, které pochází z Anglie. Snad proto mě, když jsem se narodil, pojmenovali True Man of Bohemia Luxyvett. Narodil jsem se však v Česku a v Česku budu vyrůstat a nejspíše později i žít. S anglických jménem bych tady moc nezapadal a proto mi můj pan sponzor vymyslel nové, lepší a hlavně české jméno Bobeš.

Narodil jsem se 7. září 2016 a první týdny svého života jsem strávil se svými šesti sourozenci, psí maminkou a maminkou Yvettou. Když mi bylo něco přes 7 týdnů, moji sourozenci začali odjíždět do nových domovů a mě si 3. listopadu vyzvedla teta Hanka a odvezla mě do mého nového domova na okraji Prahy.

Tady v Praze se mám fajn, mám tu plno plyšáků, o které se nemusím s nikým dělit; pelíšek, do kterého mi nikdo neleze a několikrát denně misku granulí, které jsou jen a jen pro mě.

V prvních týdnech mě už stihly seznámit s metrem i autobusem a také mě občas berou do obchodů. To mi nejdříve doma oblečou moji oranžovou vestičku a jdeme nakupovat. Nejdříve ťapu na vodítku vedle vozíku, ale pak je prý začnu zdržovat. Ze začátku mě nosily, ale teď jsem přibral pár kilo, takže mě posadí do dětské sedačky. Ale mě to vůbec nevadí, aspoň mám odtud pěkný přehled, co všechno kupujeme.

Ale život v Praze není jen o nakupování, jednou v sobotu jsem se byl podívat na Vyšehradě na spinningu pro Pomocné Tlapky. Ráno jsme byli ještě v obchodě a odpoledne jsme jeli několik stanic metrem na zastávku Vyšehrad a pak chvíli ještě pěšky. Když jsme dorazili na konečné místo, hned jsem uviděl Hanku a ta mě vzala ukázal jezdcům do spinningového sálu. Ale na samotnou jízdu mě neužilo, já spíš fungoval jako taková malá nabíječka. Ležel jsem ve ve vedlejší místnost a plno lidí se se mnou mazlilo a já jim předával svou energii.

Pusu a pac, Bobeš.