Bobeš na výletech v přírodě
menu

Bobeš na výletech v přírodě

Ahoj kamarádi,

je máj, lásky čas a moje rodina miluje výlety do přírody.

Pondělí prvního bylo krásné počasí, tak jsme vyrazili na procházku do Kunratického lesa. Nejdříve jsme jeli metrem a pak pár zastávek autobusem a procházkou po lese jsme se dostali zpět na metro.

I druhé volné pondělí jsme využili k výletu do přírody. Vyrazili jsme hned ráno, abychom měli dost času. Jeli jsme metrem na Hlavní nádraží a z Hlavního nádraží vlakem do Pikovic. Naše první cesta vedla na vrchol Medníku, kde jsme chvíli poseděli a udělali zápis do knihy návštěvníků. Z Medníku jsme pokračovali do Třebsína, podívat se na vodníka Třeba a pak podél Sázavy zpět na vlak.

Ani poslední víkend jsme neseděli doma, celý dva dny jsme byli na výletě.V sobotu ráno jsme naložili do auta plno důležitých věcí, například stan, spacáky, karimatky a hlavně moje granule, v rádiu si pustili nové CD Nedvědů a vydali se na dlouhou cestu do Starého Plzence.

Asi po hodině a půl jízdy jsme dorazili před rodinný domek, kde už čekalo několik černých labradorů, po chvíli dorazili i Hanka a Petr a šlo se na procházku k Úslavě a zatímco labíci šli zkusit vodu já si užíval sluníčka pěkně na suchu. Po procházce jsme si šli na chvíli odpočinout do restaurace, ale já nemohl spát, protože vedle mě seděla Amy a ta si chtěla celou dobu hrát.

Když jsem se vrátili k autu, Lenka si u Hanky koupila nové Čechomorácké triko, mě Hanka pohladila po hlavě a doporučila nám jít se podívat na rotundu sv. Petra a Pavla, už nám ale neřekla, že je to docela do kopce. Nás však nic nezastaví a po rotundě jsme se šli ještě podívat na kostel sv. Vavřince a kostel sv. Kříže a po druhé straně přírodní památky Černá stráň, jsme se dostali zpět k autu.

Cestou do Mariánských lázní jsme se ještě stavili v Plzni v Olympii, cestou z garáží do obchodu jim tam nefungoval travelátor a měli na něm položený koberec, takže jsem musel po svých. Ale cestou dolů jim již fungovat a to jsem byl docela překvapený, když jsem na něj stoupnout a on se rozjel.

Když jsme dorazili do kempu, postavili jsme stan, navečeřeli jsme se a šli se projít okolo velkého rybníka, který jsme měli hned vedle kempu. Po procházce jsme šli spát a já co nejdřív zabral to nejlepší místo, přímo uprostřed stanu, takže mě pak musely odsunout, aby se ke mně vešly.

Ráno jsem se vzbudil již okolo šesté, rychlá procházka s Lenkou okolo stanu a šel jsem si ještě na chvilku lehnout. Vstávali jsme až okolo osmé, nasnídali jsme se a ještě chvilku seděli u stanu a užívali krásného počasí. Asi po hodině jsme sbalili stan, vše dali do auta a jeli více do města, podívat se na miniatury do parku Boheminium. V parku bylo k vidění plno zmenšenin hradů, zámků, přehrad atd. Mě se však nejvíce líbila Stará Plzeň a pivovar Pilsner Urquell.

Pac Bobeš.