Bobeš na prázdninách
menu

Bobeš na prázdninách

Ahoj,

v lednu konečně nám i tady v Praze napadl sníh a dočkal jsem se prázdnin.

O pololetních prázdninách jsem se trochu přiučil biologii, byli jsme se podívat na výstavu Obři oceánů. Jeli jsme metrem až na Anděla a pak do OC Nový Smíchov. Mohl jsem si zblízka prohlédnout kosatku, vorvaně, delfína, krakatici a jiné vodní živočichy. Také tam byla k vidění sbírka žraločích zubů. Ty se mi líbily, ale žraloka jsem se trochu bál.

V úterý ráno jsme si zabalili nezbytné věci na dvoudenní výlet (já si vzal granule, misku a plyšového králíčka), nasedli do auta a vydali se na dlouhou cestu do Plzně. Asi po hodině a půl jsme dorazili do Techmánie a zaparkovali v podzemní garáži. U pokladny si panička a Lenka koupili výhodnou únorovou vstupenku, se kterou mohly nejen do Science centra, ale i do planetária. Já si nemusel kupovat nic. Já měl svoji oranžovou vestičku, se kterou jsem také mohl všude. Dokonce mě pustili i do historického trolejbusu.

Nejvíce se mi však líbilo v planetáriu na promítání filmu. Jen co se trochu setmělo, zavřel jsem oči a usnul jsem. Sice teď nevím nic o hvězdách nad Plzní, nebo proč je na pólech půl roku noc a půl roku den, ale zase jsem se krásně vyspal.

Ráno po "snídani" jsme se zabalili a vyrazily na další zastávku naší cesty, do Olympie, kde jsme měli dohodnutou schůzku s Petrem. Vystoupili jsme z auta, prošli garážemi a čekali u eskalátorů. Po chvíli dorazil i Petr s velkým černým psem Vojtou a zkoušení mohlo začít. Nejdříve byla procházka venkem, pak jezdící plošina a schody, takový divný železný můstek a nakonec chtěl Petr vidět, jak podávám.

Cestou z Olympie jsme se stavili ještě v Depo2015 podívat se na výstavu Má plast. V depu bylo k prohlédnutí mnoho exponátů z plastu a také několik plakátů s obrázky a povídání např. o výrobě PET lahví. Poté jsme se ještě prošli podél Radbůzy a hurá domů.

Ve čtvrtek jsme jako správní Pražáci vyrazili do obchodů. Nejdříve metrem na Černý Most a pak jsme se šli podívat do Brena na novou podlahu do obýváku (doma už konečně uznali, že ten koberec je strašný). Poté mě vzali do Ikey, ale tam to byla pěkná nuda, všude samý nábytek a nic zajímavého.

Pac Bobášek.