Bobeš na Čechomoru
menu

Bobeš na Čechomoru

Ahojky,

i když je venku pěkná zima, já vám píši ze svého teplého domova, co je u nás nového.

Týden před Vánoci jsme byli na Vánočním nákupu. Odpoledne jsme s paničkou vyzvedli Lenku před školou a jeli jsme do Glóbu. U obchodu mě vyndaly z auta a místo toho, aby mě daly do vozíku, položily mě na zem a celou cestu obchodem jsem musel ťapat po svejch.

Poslední pondělí před Vánoci jsem zažil něco nepopsatelně báječného. V pozdních odpoledních hodinách jsme jeli pár zastávek autobusem, chvíli metrem a pak kousek pěšky až k Forum Karlín a dovnitř jsme se dostali speciálním vchodem.

U stánku Pomocných tlapek, jsem se se všemi přivítal a Hanka mě hned vzala zkusit chůzi na pódiu. Pak jsme se vrátili ke stánku, panička si ještě chvíli povídala s Hankou a šli jsme se posadit do sálu. Měli jsme místa docela vzadu, ale Lenka říkala, že na koncertě jde hlavně o zvuk a obraz je až vedlejší a zvuk byl slyšet určitě až ven. Já jsem stejně většinu koncertu prospal. Když se koncert zřejmě blížil ke konci tak mě vzbudili a vzali na pódium. Nejdříve Martin Diviš pronesl svou řeč, předal Hance šek a pak i slovo. Zatímco Hanka pronášela děkovnou řeč, Martin mě vzal do náruče, přišel ke Karlovi a mě se tak naskytla příležitost, a já jí využil, splnit si sen tisíce ženských, políbit Karla Holase před zraky tisíců dalších lidí.

Na Vánoce dopoledne se moje rodina rozhodla ukázat mi vánoční Prahu. Nejdříve Staroměstské náměstí pak Karlův most a nakonec Náměstí míru. Na Štědrý večer jsem byl už doma, k večeři jsem měl klasicky granule a jako dárek jsem dostal plyšovou mrkev. I Silvestr jsem strávil doma a že (jest-li teda vůbec) byl nějaký ohňostroj jsem nepostřehl.

Pa Bobiš.

PS: Ještě Vám musím říct, že pan sponzor mě pojmenoval přímo skvěle. Mé jméno má mnoho variací, takže mě můžou oslovovat podle nálady nebo počasí: Bobeši, Bobiš, Bobešku, Bobe, Bobby, Bobýsku, Bobíšku, Bobášku, Bobane, Bobánku a občas i Klokánku.

Fotky č. 27 a č. 28 jsou vypůjčeny z http://www.ireport.cz/fotoreporty/cechomor-odehral-vanocni-koncert-ve-foru-karlin-doslo-i-na-krest-vinylu-promeny, autorem je Michaela Hermína.