Relaxační pes Black
menu

Relaxační pes Black

Už to budou tři roky, co jsem od Pomocných tlapek dostala skvělého traséra a přítele Blacka. Na začátku loňského roku jsem si otevřela malé relaxační studio, kde poskytuji různé druhy masáží. Musím přiznat, že tam kromě mých klientů chodím relaxovat i já s Blackem. Moji dva synové (7 a 2,5 roku) jsou pěkní čertíci. Blacka zbožňují a rozmazlují, ale myslím, že Black rád uvítá, když má alespoň na chvilku klid a pelíšek sám pro sebe.

Všichni moji klienti na Blacka reagují skvěle. Jeho klidné oddechování a labužnické chrápání působí uklidňujícím dojmem a dokresluje atmosféru spolu s relaxační hudbou. Myslím, že v mém bílo-zeleném studiu působí Black na svojí rohožce jako černý plyšový solitér.

Cesta do mojí práce ovšem není zdaleka jediná trasa, na které mi Black dělá průvodce. Nyní mu přebyla další trasa a to ke škole. Náš Péťa je totiž prvňáček, takže ho občas s Blackem vyzvedáváme ze školy a z hudebky. Tam se Blackovi moc líbí, způsobně leží, vrtí ocasem a pozoruje dveře, ze kterých Péťa vyjde.

Také mě Black doprovází na cvičení jógy. Myslím, že v hloubce celkového uvolnění troufne většinu účastníků. A ani o masáž Bleček nepřijde. Petřík pro něho vymyslel speciální masáž hlavy. S důležitým výrazem mi dával školení. Samotný postup masáže dokonce zrýmoval, tak ho můžete vyzkoušet na své chlupaté přátele. Postup zní: Ouška, tvářičky. Od čumáčku na konec hlavičky.

Jsem šťastná, že Blacka mám. Pomáhá mi překonávat překážky, které přicházejí s mým zrakovým hendikepem. Je mi velkou oporou a otevírá oči mně i lidem kolem. Nezbývá mi, než opět poděkovat Pomocným tlapkám a všem, kteří pomáhají získat lidem s hendikepem POMOCNOU TLAPKU.