V září bude Benni už 12 let
menu

V září bude Benni už 12 let

Minulý školní rok (do karantény) byl pro nás hektický, protože Ivana studovala v Plzni jazykovku a každý den jsme dojížděly z vesnice cca 30 km na vlak, potom vlakem do Plzně (cca 1 hodinu), pak šla Ivana do školy a odpoledne tou samou trasou domů. Ze začátku jsem vůbec netušila, jestli to sama zvládnu... Ale zvládla jsem to.

Nejdřív jsme braly i Benni, ale bylo to pro ni velmi únavné (i když nízkým vlakem je zvyklá), takže jsem si našla manželský pár (důchodci), kteří s Benni velmi ochotně chodili 2krát denně na procházky. Taky trochu pohubla.

V září bude Benni už 12 let a je pořád ve skvělé formě. Stále s ní chodíme 2krát denně na procházky, dostává doplňky Lupo a myslím, že se jí daří dobře. Zuby má také v pořádku a zubní kámen jen trochu.

Jen v poslední době má problém naskočit do auta, resp. když jdeme z domova, tak naskočí úplně normálně. Když jsme ale delší dobu ve městě nebo někde couráme, tak už do auta nenaskočí. Na povel: „Benni, hop!“ reaguje přešlapováním a snahou skočit, ale to už jí musím do auta pomoct. Prostě po rovině a trochu do schodů ano, do a z auta po delší procházce už ne. Když se vrátíme z procházky nebo z města, tak opravdu dlouho odpočívá. Je také už pomalejší a nejraději by s Ivanou jen ležela.

Ivana Řeřichová