Zprávička ze soužití s Bakim
menu

Zprávička ze soužití s Bakim

Milé Pomocné tlapky,

opět se nám přiblížil konec roku a je načase sepsat zprávičku o tom, jak se tady v Podbořanech všichni máme. Je to sotva pár dní, co jsme dorazili z lázní, už potřetí, včetně Bakiho. Ten si tak užil letos už svou druhou psí dovolenou, takže většina z nás, mu může jen tiše závidět. Ačkoliv počasí bylo už ryze pozdně podzimní, zvládli jsme pobyt v klidu, pohodě a hlavně, ve zdraví. Co se týče Bakouše, ten si jej ještě navrch užil náramně. Již po příjezdu na místo bezpečně věděl, kam má jít a ihned se choval, jako doma. O tom, jak si užíval veké pozornosti ostatních, dlouhé procházky a skutečnost, že může být s námi, ani mluvit nemusím. Dokonce spal i s námi v posteli, což je záležitost opravdu jen lázeňská, ale pro něj velmi příjemná. Musela jsem se smát, když jsem řekla: " Baki, na místo! " a on skočil do postele. Doma ho ale nic takového ani nenapadne, i on velmi dobře vnímá, že pobyt v lázních je něco jiného. Také si v parku našel kamarádku labradorku, s kterou se pěkně proběhli, ale žádná divočina, jak jsem na něj zavolala, ihned poslušně přiběhl. Velmi si také, na rozdíl od nás, užil sníh. Ke konci pobytu jej v Teplicích napadlo 30cm, takže se měl opravdu v čem válet. Také chci ještě zmínit skutečnost, jak pozitivně na Bakiho reagovaly děti, které se jinak psů bály. Maminky byly velmi překvapené, že po pár dnech strávených v jeho společnosti, úplně o svůj strach přišly. Nyní jsme už opět doma, v našem zajetém stereotypu a stejně, jak v pohodě proběhl přesun do lázeňského režimu, v pohodě byl i návrat. Jen teď už Baki spí zase na svém pelíšku, ale s námi v ložnici.

Jako už tradičně, v tomto období petard a dělobuchů, je Baki vystrašený, tak už se všichni opravdu moc těšíme na 1. ledna. Jinak je u nás vše v pořádku. Nepotkaly nás žádné zdravotní, ani jiné komplikace, v říjnu jsme absolvovali pravidelné očkování, Baki byl, jako vždy, trpělivý a poslušný, pak doktor jej chválil. Během léta jsme vyndali semtam nějaké to klíště, ale jinak absolutně bez problémů.

Své povinnosti stále plní na výbornou, s poslušností též není žádný problém. Zprávu tedy mohu uzavřít tím, že náš tým funguje v naprosté pohodě, zdraví a k vzájemné spokojenosti, jak naší, tak i Bakoušovi. Tentokrát přikládám fotky z profi focení, kterého se samozřejmě Baki, jako právoplatný člen naší rodiny musel také zúčastnit a musím podotknout, že si jej náležitě užil a zvládl, jako naprostý profík, což ostatně můžete sami posoudit. :-)

S přáním krásných, pohodových svátků a mnoha zdraví a úspěchů do roku 2013,
se loučí Stropnických a Baki.