S dietou bojujeme úspěšně
menu

S dietou bojujeme úspěšně

Milé Tlapky,

přejeme všem pohodový předvánoční čas a posíláme, po půl roce, další zprávičku o tom, jak se v Podbořanech máme. Hned na začátek mohu říci, že dobře. Celá rodina, včetně Bakouše, jsme zdraví a s dietou, kterou držíme od říjnových rekondic bojujeme úspěšně. Baki je z menších porcí jídla sice stále lehce rozčarován, ale jsem opravdu striktní, tak na jeho prosebné pohledy, sem tam nějakým tím psím pamlskem, reaguji opravdu jen velmi zřídka.:-) Myslím, že výsledky jsou již viditelné, tak snad se nám, minimálně ta 3 kilča, povede shodit i v tomto, pro dietu ne zrovna typickém období.

Před měsícem jsme dorazili, opět včetně Bakouše, z Teplických lázní. Tentokrát se vyskytl drobný problém. Kdosi ze zahraniční klientely si stěžoval a strašně se divil, jak může být v lázních pes. Musím říci, že částečně mě to rozesmálo, ale více spíš naštvalo. Tito klienti totiž Bakouše měli šanci zahlédnout pouze při poledním venčení, kdy jsem ho spořádadně a na vodítku vedla po schodech. Tedy cca 3 minuty z celého dne. Čím přesně jim tedy vadil, jsem se nedozvěděla, nicméně o stížnosti jsem musela, dle personálu a pana ředitele, informována býti. K mojí velké spokojenostli se naštěstí opět ukázalo, že v lázních pracují normální lidé a velí jim normální ředitel, který stížnost, v podstatě smetl ze stolu a osobně mi přišel říci, ať ji vůbec neřeším a nic si z ní nedělám. Přesto jsem požádala paní Pirnerovou o zaslání propagačním materiálů v angličtině, které jsem vyvěsila na všechny nástěnky, jež v areálu jsou a zároveň předala personálu, který je poskytne delégátům CK tak, aby byly součástí informací, jež jsou předávány zahraničním klientům po příjezdu do lázní. Vzhledem k tomu, že asistenčích psů bude v Teplických lázních příbývat, (už teď se moc těšíme, že se na jaře opět potkáme se Škubovými, kteří se, doufejme, o nového, psího člena rodinky do té doby také rozrostou :-)) ať jsou zahraniční klienti ihned srozumněni s tím, že tito psi jsou běžnou součástí našeho života a když se jedou léčit do Čech, musí respektovat české zákony, byť se jim příčí jakkoliv. Přiznávám, že trošku škodolibě se usmívám už teď, když si představím, jak bude, kromě Bakouše, v lázních další pes a že náš příští pobyt plánujeme tak, aby byl se Škubovými společný...

Co se Bakoušových pracovních povinností týká, tam žádná změna není, pracuje stále spolehlivě, teď bych řekla, že ještě o něco horlivěji, protože velmi dobře ví, že za dobře odvedenou práci přijde nějaká ta psí mňamka a o jídlo, natož o pamlsky, je v dietním režimu poměrně nouze... Takže zprávu ze soužití uzavírám tím, že si tady žijeme v klidu, spokojeně a v současné době opravdu bez jakýhkoliv problémů. Přejeme všem krásné, pohodové Vánoce a mnoho zdraví pro jak lidskou, tak psí část Tlapek.

Zdraví Martina, Míša a Baki Stropnických