Pohodové soužití
menu

Pohodové soužití

Milé Tlapky,

blíží se konec roku a s ním naše pravidelná povinnost informovat Vás, jak se máme a co je u nás nového. Marně si pokaždé, před psaním této zprávy lámu hlavu, čím bych ji ozvláštnila, ale ani tentokrát mě nic převratného nenapadlo.

Žijeme v pravidelném stereotypu, který vyhovuje nám všem, včetně Bakouše  a významněji bývá narušen vždy jen dvěma měsíci v roce, které všichni společně trávíme v Teplických lázních. Ale to také žádná novinka není, protože, i včetně Bakouše, už tam jezdíme několik let. Taktéž náš poslední pobyt proběhl bez probémů a Baki si, jak o vždy, užil pozornost personálu i ostatních lázeňských hostů. Jedinou změnou, oproti předešlým rokům, byla přítomnost dalšího asistenčního psa. Vzhledem k tomu, že ona byla ale proti Bakoušovi dosti odtažitá, až nespolečenská, více zábavy si rozhodně užil, spíše s lidskými kamarády.

Co se našeho společného soužití týká,  vše funguje bez problémů. Baki nás doprovází všude, kam je to možné. Každý čtvrtek tedy tráví, společně s Michalkou čas nejprve ve škole a poté se přesouváme na rehabilitaci, kde se vždy nejdřív přivítá se všemi přítomnými a pak spořádaně čeká, až bude vše odbyto a myslím, že i tajně doufá, že naší fyzioterapeutce upadne molitanový míček, který by se mu moc líbil na hraní.

Své pracovní povinnosti Baki plní bez problémů, dokonce i v lázních, kde měl celkově volnější režim, k velkému úžasu všech přihlížejících „uklízel" plyšové hračky do připraveného koše. Trénovat je prostě potřeba i na psí dovolené. Zdravotní komplikace se žádné nevyskytly, v říjnu jsme absolvovali, jen pravidelné očkování. Z Podbořan všem přejeme krásné, pohodové Vánoce a do nového roku lidským i psím členům Tlapek, především hodně zdraví!

Martina, Míša a Baki Stropnických