Čtyři roky soužití s Bakim
menu

Čtyři roky soužití s Bakim

Milé Tlapky,

vždycky, když začnu sepisovat pravidelnou zprávu ze soužití, uvědomuji si, jak nám ten čas pořádně letí. Už je tu zase červen a před pár dny uběhly již 4 roky od chvíle, kdy jsme si domů přivezli Bakouše. Dodnes vzpomínám na první moment, kdy přišel k nám do bytu, naprosto neomylně zamířil ke skříňce s plyšáky a jednoho si vybral. Mimochodem, má ho do dneška, teď aktuálně pod hlavou. Další věc, která ho fascinovala, bylo akvárko. Seděl před ním, jakpřed televizí a koukal, stejně jako na čarodějnici zavěšenou na lustru, ale na tu tedy spíš s despektem, než se zájmem. Dnes ho z míry vyvede, už jen robotický vysavač, s kterým se, i přes několikaleté společné soužití, dosud nesrovnal.

Na úvod jsme si trošku zavzpomínali, ale teď už, co je u nás nového. Předně, zvládli jsme dietu. Baki shodil přebytečná kila a už je z něj zase štramák. Neusínáme ale na vavřínech a váhu hlídáme. Vzhledem k tomu, že máme, akutálně, dostatek pohybu, přírůstku se nebojíme. Před pár dny také Bakoušovi skončila jeho pravidelná, každopůlroční dovolená, vrátili jsme se, společně, z lázní. Baki si pobyt užil náramně. Je z něj už ostřílený "lázeňský švihák", který se do Teplic vrací, jak do druhého domova. Už se moc těšíme, až se tam příští rok potkáme s naší novou "psí rodinkou" -Škubovými a jejich budoucí společnicí Emie.

Tak trošku jsme je zacvičovali, už s předstihem a zkoušeli, jak bude malá Kačka na pejska reagovat. Polohování jim šlo skvěle, Baki trpělivě držel, i když je zvyklý na úplně klidnou Michalku a Kačka si prohřívání nožiček také užívala. Vzhledem k tomu, že jsme se, tentokrát, v lázních potkali se spoustou maminek a dětí, které tam byly úplně poprvé, všichni byli samozřejmě zvědaví, co Baki všechno umí. Udělali jsme tedy společně takovou malou prezentaci a když Bakouš sundaval na povel boty, ponožky a podával věci, bylo to za mohutného potlesku všech přihlížejících. Což se jemu, samozřejmě, velmi zamlouvalo.

Teď nás doma čeká trošku chaosu, pustili jsme se do renovace ložnice, tak pevně věřím, že to všichni ve zdraví ustojíme a já navíc, i se zdravým rozumem:-D Jinak, co se Bakoušovy pracovní činnosti týká, tam vše funguje, jak má, ohledně zdraví jsme žádné problémy řešit nemuseli. Uzavírám tedy svou zprávu hlášením, že u nás vše v pořádku.

Přejeme všem krásné léto a za půl roku opět nanapsanou.
Martina, Míša a Baki Stropnických