Baki se stal plnohodnotným členem rodiny
menu

Baki se stal plnohodnotným členem rodiny

Milí přátelé Pomocných tlapek,

je tady červen a s ním naše pravidelná, milá povinnost, napsat Vám, jak se máme a co je u nás po půl roce nového. Mám-li udělat souhrn hned na začátku, povím, že se má Baki dobře. V minulých měsících nás nepotkala žádná nepříjemnost, zdravotní, ani jiné komplikace, nevyskytl se problém, s kterým bychom si neporadili. Baki je stále stejný, klidný a milý pohodář, který svědomitě plní své úkoly a je nám výborným společníkem.

Náš každodenní stereotyp se od posledního psaní nijak nezměnil, takže jediné o čem se můžu více rozepsat je nedávný pobyt v lázních, už druhý s Bakoušem. Tentokrát jsme se již ani neptali, zda s námi může a rovnou přijeli v plné sestavě. Což tedy vypadalo spíše, jako stěhování národů.Usmívající se Vzhledem k tomu, že Baki zabral kufr auta, věci jsme museli naložit do přívěsného vozíku, takže po našem příjezdu měli v Teplicích pocit, že se nejspíš stěhujeme natrvalo. :-)

Kdo by chtěl vidět, jak vypadá taková psí dovolená, ať se příště za námi do Teplic vypraví. Užili jsme si to všichni, ale řekla bych, že právě Baki nejvíce. Měl vše, co on tolik miluje. Všudypřítomnou pozornost a zájem, dlouhé procházky a občas i nějakou tu dobrotu, protože ač jsem se snažila sebevíc, nedalo se uhlídat, aby mu někdo něco semtam nepodstrčil.Usmívající se Co se týče lázeňského režimu, opět nebyl žádný problém. Až tedy na určitou část arabské klientely. Někteří si drželi pouze odstup, našli se ale i tací, kteří odm&iac ute;tali vstoupit do stejné místnosti, kde Baki v klidu ležel u kočáru, samozřejmě přivázaný. Takovéto "scény" mě ale nechávaly naprosto chladnou. Personál lázní se jim snažil vysvětlit, co je to za psa a z jakého důvodu může být přítomen, většina z nich ale stejně vůbec nepochopila, jak je možné, že je prostě v lázních pes. Mám pocit, jako by Baki tušil, co se kolem něj řeší a musela jsem se smát, když nahodil výraz těžkého nadhledu, něco ve smyslu "trhněte si nohou".Usmívající se Ale pozitivní reakce samozřejmě jednoznačně převažovaly a to nejen v lázních, ale po celém městě. Tady dom a občas musím něco říci dvakrát, nebo zvýšit hlas, ale jakmile jsme někde v cizím prostředí, poslouchá Baki opravdu na slovo. Jediné, z čeho jsem měla obavu a s čím se tady v Podbořanech nesetkávám, bylo volné pobíhání psů v parcích a musím říci, že mě to vytáčelo doběla. Nechápu lidi, kteří v parku, plném malých dětí, maminek s kočárky a normálních lidí, kteří mají své psy na vodítku, pustí všelijaká možná plemena různých velikostí a povah na volno. Několikrát se mi stalo, že k nám přiběhl z ničeho nic pes a majitel v nedohlednu. Baki je v těchto situacích v klidu, ale vůbec si neumím představit, co bych dělala, kdyby na něj některý z nich zaútočil. Naštěstí se nic takového nestalo a celý náš pobyt proběhl v klidu a pohodě.

Co se týče našeho pobytu doma, za zmínku stojí asi jen nedávná příhoda, která se uskutečnila před naším odjezdem. V celém jádru bytu máme chodbu, na které je lesklá dlažba. Baki se po ni celou dobu pohyboval normálně, ale zřejmě se mu stalo, že nějak nepříjemně uklouzl a najednou po ni odmítal chodit, což byl v celku problém, protože chodba je opravdu centrálním prostorem celého bytu. Stál ve dveřích, ale dál, ani krok. I pleny odhodil na prahu a do koše je byl ochoten odnést jen tehdy, pokud jsme mu je dopravily do kuchyně a po sáhodlouhém volání ho přesvědčili, aby přeci jen po lesklé dlažbě prošel. Je zvláštní, že ačkoliv je dlažba i v ku chyni, tam nebyl žádný problém, nejspíš proto, že je matná a neklouzavá. Celá tato událost se odehrála před naším odjezdem do lázní a tím se vlastně i vyřešila. Po měsíci mimo domov totiž Baki nejspíš na nepříjemný zážitek zapomněl a teď už je opět vše v pořádku.

Takže závěrem jednoznačně, obourstranná spokojenost. Pevně věřím, že má Baki před sebou ještě spoustu let plnohodnotného a spokojeného psího života, protože si už neumím představit náš společný život bez něj. Stal se plnohodnotným členem rodiny a má tady své neazastupitelné místo. Přejeme všem krásné, pohodové léto,

s pozdravem
Stropnických a Baki