Vojta Změlík a Bailey - první měsíc
menu

Vojta Změlík a Bailey - první měsíc

Zdravíme Pomocné tlapky ze Vsetína. Bailey je u nás už téměř měsíc a stal se nepochybně dalším členem naší rodiny. Svůj pelíšek má v obývacím pokoji u stěny s televizí, aby mohl dohlížet na chod rodinného života a byl vždy po ruce. Myslíme si, že je tam spokojený, protože tam uléhá i ve chvílích, kdy má volno.

Bailey si již od prvních dnů u nás získal cestu k našim srdcím, ale přiznáváme, že dceru musíme hodně držet zpět, aby ho nerozmazlila. Máme pořád na paměti, že Bailey je hlavně společník Vojtíška, kterého pomalu začíná vyhledávat a lehat si k němu, i když nepolohujeme. Vojtíšek je v jeho společnosti spokojený a vyhledává ho, převážně nožičky by na něm měl pořád. Dostali jsme pochvalu na rehabilitacích, že Vojtíšek má uvolněné ruce díky Baileyho olizování, dokonce mu i zmizela vyrážka, která se mu v parných dnech dělala. Od září máme domluveno, že na RHB bude chodit Bailey s námi a zkusíme polohovat s fyzioterapeutem. Bailey i pozitivně ovlivnil Vojtíškův pobyt venku, v kočárku na procházce. Dříve býval nespokojený, vydržel maximálně hodinku. Nyní s pejskem vydrží déle i za větrného počasí, Vojta vypadá spokojeně, občas si i zahraje v kočárku.

Náš obrovský díky patří trenérům (panu Petrovi a slečně Hance) nejen za samotný trénink našeho Baileyho, ale i za čas, který věnovali nám, aby nám předali něco ze svých zkušeností. Často si na jejich slova vzpomeneme a snažíme se našeho šikovného pomocníka udržet v kondici. Aportování a nošení plen do koše zvládá bez potíží i z těžko dostupných míst. Přechod přes roštový most je pro Baileyho pomalu každodenní samozřejmostí, kterou zvládá s elegancí jemu vlastní. O víkendu jsme byli v Praze, kde se Bailey choval vzorně. Čtyřhodinová cesta vlakem i s dalšími dvěma psi pro něj byla sice náročnější, ale celou dobu nám ležel u nohou. Venčení v parku bylo ovlivněno neukázněností kolem jdoucích, ale i tak byl jednička. Jenom do metra se mu moc nechtělo, jezdící schody byly rychlejší a prudší, ale je to veliký bojovník a nezalekl se. Samotná cesta metrem či tramvají, nakupování v obchodech – no profík.

Je skvělé, jak je Bailey vychovaný a je na něj spoleh, když ho pošleme na místo, zůstává na něm. V případě návštěvy či obědvání o něm v podstatě nevíme, je sice vidět, že by rád přivítal nové lidi, ale čeká až na vyzvání – volno. Respektujeme práci trenérů a snažíme se jít v jejich šlépějích. Sice Bailey někdy zkouší naši důslednost, ale stačí zvýšit hlas či povel opakovat.

Zdravotně se mu daří dobře, přechod do nového prostředí zvládl bez potíží. Stolici má pravidelně 2krát za den.

Přejeme klidné dny a mnoho trpělivosti Změlíkovi