Vánoce s Vojtou proběhly v klidu
menu

Vánoce s Vojtou proběhly v klidu

Přejeme šťastný a požehnaný nový rok. Baileyho první Vánoce s Vojtou proběhly v klidu, míru a pokoji. Sice advent začal trochu nešťastně, byli jsme s Honzíkem na školním Mikulášském jarmarku, mezitím nám Bailey doma sežral po domácku vyrobené skořicové mýdlo. Až na zvracení se to obešlo bez potíží, měl sice další den dietu, ale zvládl to v domácí péči.

Vzhledem k chladnému počasí nemůžeme chodit s Vojtíškem ven, čímž Bailey trochu trpí. Byl zvyklý chodit ven přes oběd, ale nyní to nelze. Vojtíšek chladné počasí nesnese a při své nízké váze ani nemůže jít ven, když mrzne. Snažíme se to Baileymu kompenzovat delšími procházkami, ale ne vždy se to podaří v pravidelný čas.

Do vánočního shonu se Bailey zapojil čile, byl s námi nakupovat dárky, trénovali jsme na jezdících schodech (viz foto). V nákupním centru se choval vzorně, jen kolemjdoucí lidé mu nedají pokoj.

Občas máme pocit, že je Bailey na Vojtu nějak napojený. Stává se, že Vojtíšek pláče nebo mrčí a pokud má Bailey volno nebo v noci jde se na Vojtu podívat, pak přijde k naší posteli a sedne si a čeká, jestli vstáváme nebo pro nás dojde do jiného pokoje. Když vidí, že si Vojtu vezmeme a masírujeme ho, odchází si lehnout na místo a spí dál. Na druhou stranu, ale pořád ještě zkouší, co mu projde a jestli jsme důslední.