Život s Astou
menu

Život s Astou

1. Seznámení

Po absolvování pohovorů a netrpělivém čekání to začalo prvním telefonátem v květnu 2005. Na Astu jsme se byli podívat do Třemošné. Štěpánek byl natěšený a Asta nám byla svěřena na 4 hodiny. Asta velmi šikovná a v restauraci vzorná.

2. Pobyt v Třemošné

16. června příjezd do Třemošné. Byli jsme zaškoleni jaké dávat povely a rady k běžnému životu. Asta s námi zůstává celý den i noc.K polohování nenutíme, ale necháváme Štěpu s Astou na zemi. Štěpán se k Astě plazí a stále ji hladí. Asta po chvilce Štěpku lízala na ruce a na hlavě(bylo to dojemné). Asta spala dobře, chvilku pod stolem, ale k ránu se přesunula na pelíšek vedle Štěpky. Poslední den závěrečná zkouška v TESKU.Asta klidná, vyrovnaná, pouze menší kolize na eskalátoru.

3. Příjezd domů

Příjezd domů. Asta první den a noc "profuněla", ale zvykla si velmi rychle na nové prostředí. Spí v kuchyni na místě, které si sama vybrala.

4. Socializace, poslušnost

Asta stále chodí za mnou a kontroluje každý můj krok. V restauraci a v obchodě velmi poslušná. Všude chodíme bez problémů, pouze v KAUFLANDU nás obsluha nechtěla pustit s pejskem. Po zavolání pana vedoucího se vše vyjasnilo.

Štěpán je z Asty nadšený. Stále na Astu mluví. Musím konstatovat, že se Štěpánova řeč podstatně zlepšila.(je srozumitelnější a hlasitější). Poslední školní týden jsem s Astou zůstávala ve škole, aby jí Štěpka každou přestávku viděl a pohladil.

POVINNOSTI ŠTĚPÁNA
1) každý den dává žrádlo
2) kontroluje vodu v misce
3) dává pamlsky
4) maže tlapky a vyčesává(dle svých možností a schopností)
5) venčí vždy s doprovodem
6) doprovází Astu na veterinární vyšetření.

5. Štěpán terapie

Zpočátku Asta při terapii vstávala a několikrát odešla z terapeutické deky. Vždy byla vrácena zpět a nyní leží klidně po celou dobu.Štěpán si sám o terapii říká. Velký efekt při poloze záda Asty opřená o záda Štěpy. Velké uvolnění nohou při křeči. Pokud jsem nohy uvolňovala masáží, trvalo to 30 minut. Při polohování stačí 15 minut a křeče ustupují. Při vylízávání piškotů z ruky Asta piškot vykusovala, což bylo nepříjemné. Piškoty dáváme tedy rozmočené a v této konzistenci piškot Asta líže.

Míčky Asta nosí přímo do vozíku nebo na postel kde Štěpa leží. Přinese vše o co požádáme. V prvním týdnu jsem šla věšet prádlo a Asta strčila hlavu do pračky a začala mi jej podávat, což mne velmi překvapilo. Po telefonátu s Jirkou jsem se dozvěděla.že tento úkon dělala s předchozí majitelkou.

6. Zdraví

Jsme moc rádi, že Astu máme. Vnesla do našeho života radost a Štěpán je mnohem více samostatnější a jeho závislost, která byla směrována na mě není tak výrazná. Štěpán má opravdového kamaráda a pomocníka.

Málkovi s Astou