Dopis od Arinky
menu

Dopis od Arinky

Ahoj Tlapky,

už jsem se Vám chvilku neozvala a tak se pouštím do psaní.

Jmenuji se Arina a jsem vodícím psem Davida Smetany. Snažím se být poslušná a za to jsou všichni na mě hodní a milí. Na Vánoce jsem dostala nový pelíšek a hned jsem si ho poznačkovala, aby mi na něm nikdo nelehával.

Pokud to jde, tak každý den chodím s Davidem do školy. Jsou tam na mě všichni hodní i profesoři. Jen jeden se mi nelíbí a na toho někdy zaštěknu. Učí matematiku a někdy dá páníčkovi i špatnou známku a ještě k tomu má takový hrubý hlas a to se vždycky leknu. Jinak je to ve škole bezva. Ve vyučování spím panáčkovi u lavice a dělám, že všemu učivu rozumím. Profesoři mě škrábou na bříšku a někdy se i důležitě projdu třídou jako oni. Po vyučování jdeme domů a někdy s páníčkovým asistentem i na procházku nebo do deskových her. Jen na bazén nesmím a to já bych tak ráda plavala!

O víkendu většinou jezdíme na chaloupku do Beskyd a tam jsem moc ráda. V létě chodíme s páníčkem na borůvky a na houby a v zimě pomáhám stavět sněhuláky. To byste nevěřili, jaká je to zábava běžet za koulí. Nedávno mi podklouzli na ledě všechny 4 tlapky a tak jsem spadla na čumák, ale páníček z toho vybruslil bez pádu.

S páníčkem navštěvujeme i výstavy, někdy zajdeme do restaurace i do obchodu nakupovat. V létě jsme navštívili i zámek v Telči, snažila jsem se chodit způsobně po kobercích, jak nám nařídili a dostala jsem i pochvalu.

Tak se na Vás na všechny těším na rekondicích, mějte se moc hezky a pozdravuji Vás i za páníčka Davida

Arina