S Argem se člověk vůbec nenudí
menu

S Argem se člověk vůbec nenudí

Máme úplně skvělého psa. Argo je moc šikovný a disciplinovaný asistenční pes, který své povinnosti plní s láskou, nadšením a elánem sobě vlastním. Moje asistentka říká je že to takový člopes, to proto, že je velice vnímavý nejen na moje pocity. Jeho povaha je přátelská a velmi otevřená, miluje doteky, hlazení a pozornost.

Když jsme ho dovezli domů byl to ztřeštěnec, který si ale velmi rychle zvykl. Dnes si troufám říct, že je součástí naší smečky.

Jako asi většina asisťáků Argo neštěká. Když něco urputně chce tak kňukne :-) Jednou, když nedostal psí dobrůtku, když my pijeme svou denní kávu, štěkl! A chudák se pak polekal co to z něj vyšo :-) Bylo to legrační. On je takový můj submisivní mazlík. S Argem se člověk vůbec nenudí. Má spoustu reakcí, které dokáží rozesmát. Jako když mu z terasy trčí jen zpoza rohu hlava, když čeká jestli jdu nebo ne, nebo když se jde venčit a vyleze ven, zjistí že prší, tak udělá prudkou otočku a – ne tam já nejdu!

Při krmení čeká po nasypání granulí do misky na povel „můžeš" a čeká na tento povel trpělivě. Granuky si bere z misky velmi pomalu a nehltá. Je rozvážný. Není to takový ten typický labrador, který se žene hned k žrádlu a zhltne ho. Velmi dobře reaguje na povel fuj, to když se chce pustit venku do něčeho k jídlu, když to k jídlu není.

I když jsme spolu druhým rokem, stále se učíme spolu žít a nové kousky. Hodně věcí jsme už zvládli, vytvořilo se mezi námi silné pouto, Argo beze mě a bez manžela nedá ránu. Chybíme mu, jen když jsme ve vedlejším pokoji. Snažíme se ho brát všude sebou, zatím jsme nikde neměli problém s přístupem a potýkáme se spíše s pozitivními reakcemi. Každý Arga chválí jak je to krásný pes a myslím, že on to o sobě moc dobře ví, protože se nese jako páv. Je poslušný a velmi hodný a klidný. Někdy se až divím. Obchody a nákupy zvládáme s přehledem. Stejně jako jezdící pásy, na kterých já moc jezdit nemusím, tedy nahoru to ještě jde, ale dolů zásadně nejezdím, to vždy jedeme výtahem abychom zase pro změnu vyzkoušeli otáčení v malém prostoru ;-) Argo se perfektně vyhýbá překážkám na cestách, jako jsou sloupy a jiné, a to i bednám a překážkám v obchodech. To mu ani nemusím říkat aby uhnul, automaticky se řadí za vozík stejně jako při vstupu do dveří a prostor, kde se dva najednou nevejdeme. Ráno mi sundává ponožky a hned donese pantofle z koupelny a dělá mu to moc velkou radost. Je velmi rád vytížený a všechny úkony ho baví.

Stále uklízí předměty o kterých si myslí (většinou správně) že nejsou naše, nebo na daném místě nebyly a podobně. Díky tomu nemusíme hlídat, kde necháme malý nástavec na vysavač – ten Argo vždy donese z místa kde zrovna asistentka uklízí a ona se pak diví, kde že ho založila. Vše nosí poctivě ke mně na klín :-) Krade z gauče nachystané ponožky které si chtějí holky převlíknout po práci a podobné kousky. Ale když lumpačí, velmi rychle poslechne aby toho nechal.

Argovi bývá zle po odčervovacích tabletách a miluje maliny. Na ty si chodí do zahrádky a obírá si je z keře sám.

Má rád všechny v naši domácnosti (návštěvy nevyjímaje), ale ke mně má vlastnické sklony. Jakmile má pocit, že mně někdo ohrožuje, neváhá se postavit mezi nás, popřípadě odhrnout té osobě ode mě ruku. Je to příjemné zjištění, není agresívní, ale dává najevo, že tady mně hlídá on a tak by si měli jiní dát pozor. Když mně nemá na očích jde mně hledat. Venku se s ním cítím opravdu v bezpečí.

Jsem s ním moc spokojená a doufám že je u nás rád.

Petra