Endží odvádí svojí práci velmi dobře
menu

Endží odvádí svojí práci velmi dobře

Dobrý den,

Endží odvádí svojí práci velmi dobře. Léto jsme strávily převážně doma, ale byly jsme také několik dní u mojí mamky, kde si odpočinula i Endža.

Viděla se opět se starými zvířecími kamarády a doplnila si také vitamíny, když jsme byli trhat maliny, které mamině rostou na zahradě, trhala si je sama rovnou do tlamičky:-) Teď, když je tak krásně, chodíme také často na procházky, pochopitelně až poté co už sluníčko tolik nepálí.

Lidé na Endžílku reagují dobře, nedávno jsme potkali starší pár a slyšela jsem jak si povídají: "To je ten pejsek který pomáhá ten je ale hodný." Takové reakce mě pochopitelně velmi těší, ale najdou se i lidé kteří se ani nezeptají a automaticky si jí pohladí. Když jsou lidé drzí a bez zeptání na ni sahají, upozorním je, že je to asistenční pes a neměli by ho hladit.
Jestli že je mi někdo sympatický a zeptá se jestli si jí smí pohladit, dovolím mu to.

Mám pocit, že jsme si s Endží ještě více blízké než jsme byli dříve. Asi je to tím, že Mirek jezdí teď o prázdninách častěji pryč a víme, že je jedna na druhé závislá:-) Když je bouřka a jsme samy doma spí semnou v posteli (já se totiž bouřky bojím).

Co se týká práce, dělá vše bez problémů, ale nejraději má poslední dobou večerní zhasínání. Pokaždé čeká až si vlezu do postele a přikreji se. Potom zhasne, já jí zavolám k sobě a dám jí odměnu a pusu na dobrou noc.

Vlasta  Hnátková