Andy měsíc ve službě
menu

Andy měsíc ve službě

Andy je už měsíc ve službě. To nám to uteklo! A musím napsat – byl to měsíc velké spokojenosti. Doufám, že i na Andyho straně.

Během několika dní se u nás dokonale zabydlel a velice rychle pochopil, jak probíhají „domácí rituály“, třeba při příchodu domů. Počkat, až si Jarka přesedne na mechanický vozík, pak jí podat bačkory, počkat, až se přezuje a následuje stahování rukávu u bundy. Andy už ví, kdy co bude a jen čeká na povel. Pracuje rychle, s elánem a radostí, ale ne zbrkle.

Když zrovna nemá práci, je naopak velmi klidný, lehne si a v klidu „dobíjí baterky“. Často doma dává najevo, že potřebuje fyzický kontakt s lidmi. Přijde a položí si hlavu k někomu do klína. Je to veliký mazel a Jarka toho využívá při polohování. To se Andymu moc líbí, protože v tu chvíli smí na gauč.

Měl jsem trochu obavy z jedné věci, a to z příchodu vchodovými dveřmi do domu. Těžké dveře, brano, otvírání dveří na trochu nešikovnou stranu, do toho se ještě vymotávat s elektrickým vozíkem… Předchozím asisťákům to chvilku trvalo, než pochopili, jak na to. Ale naučili se, že Jarka otevře a podrží dveře a v tu chvíli musí pes přeběhnout za vozíkem z pravé strany (kde běžně chodí) na levou, aby prošel do domu. Ale Andy to pochopil ještě než odjel trenér Jirka ze secvičování a teď už s tím nemá sebemenší problém. Je to chytrá hlavička!!!

Také jsme zjistili, že Andy je neskutečně kontaktní k lidem i psům. Někdy možná až moc, ale to se jistě časem upraví. Není se čemu divit. Dlouho žil u Tlapek ve smečce psů a najednou zůstal sám s lidmi. Řekl bych, že kontakt se psy mu ze začátku trochu chyběl, každý pes v okolí ho zajímal, ale zvyká si. Jde o jasné nastavení mantinelů, co lze a co už ne. Až to plně pochopí, bude to dobré.

Máme s čím srovnávat. Andy je už náš čtvrtý asisťák. Ale už teď můžu napsat, že za předchozími, Beníkem, Lordíkem a Tekískem v ničem nezaostává. Způsobem práce má asi nejblíž k Beníkovi. To je skvělé, protože Ben byl vynikající asisťák. Elánem do práce občas připomene Tekíska, věčně dobrou náladou a kontaktností zase Lordíka. Má prostě krásně nakombinované všechny dobré vlastnosti svých předchůdců. Proto si s Jarkou tak dobře sedli a proto Andy už po měsíci pracuje jako starý asistenční „mazák“.

Prostě Tlapky zase ukázaly, jak perfektně dokáží vycvičit psa a spárovat ho s klientem, aby si maximálně vyhovovali. Tady to funguje výborně. A za to bych chtěl moc poděkovat všem, kdo se na výchově a výcviku Andyho podíleli. Předvychovatelkám, trenérům, prostě všem z Tlapek.

Skvělá práce, DÍKY MOC VÁM VŠEM!!!

Láďa Metelka