Pozdrav z Brna
menu

Pozdrav z Brna

Ahoj tlapky

Amor dokáže už jít sám s Maru a nemusím ho jistit vodítkem, akorát, když jde jiný pes, tak si ho pridržím, protože v Brně pořád bojujem s pejsky na volno. To je Amor občas takový, že by měl tendenci jít k němu, když pes ho očichává, ale snažím se tomu zabránit. Někdy to jde, někdy ne. DOCVIČIT NEPOTŘEBUJEME NIC. Akorát ho holky sami naučily dávat pac, což mě překvapilo.

U veterináře jsme byly jen pro prášky na odčervení a začínáme hlídat, jestli nemá klíště. Blechy jsme neměly. Očkování proběhne v červnu. Odčerven byl v únoru. Krmení je jednou denně, akorát se dává vyšší dávka, zhubl a tak po konzultaci s Jirkou se zvýšila dávka. Musíme ho koncem týdne převážit, jestli přibral a upravit krmení. Ale to konzultujeme s cvičitelem. Pamlsky jen tak nedostane. Ale Marušce pomáhá na snížení Epi, když dostane do misky čtvrtky piškotu a chodí po bytě a poveluje Amora. Tím ji zaměstná mozek a má míň záchvatu. Piškotu je to za den asi 8 kusu. Hlídám, aby jich nebylo víc, protože se to líbí oběma a kdybych to nehlídala mohl by to být i celý pytlík a to nedělám. Má vždy nachystanou tuto porci a to ji vydrží na odpoledne.

V tomto období jsem zkusila vysadit piškoty kdy je Maru dává Amorovi na 14 dní a rozjely se záchvaty, takže jsem to zavedla zpět a záchvaty začínají klesat. Takže toto musíme dělat každý den nebo obden. Zdravotní stav bych řekla, že je výborný co máme Amora. Amor chodí skoro všude s námi, když jsou děti ve škole tak jde semnou. Doma sám bývá minimálně což je jednou za 14dní. Ale snažím se ho brát uplně všude. Zatím problém nebyl, akorát mě jednou lékárnice vyhodila z lékárny. Lékaři provlém s tím zatím nemají, že chodí s námi. Komunikace s cvičiteli je výborná!

Přeji pěkný den. Palyusiková

Ps: byla u nás maminka a šli jsme sní a s Amorem na vycházku a pak jsme byly v obchodech se podívat co kde mají, nečekala jsem, že Amora tímto odrovnáme. Když jsme došli domu spal 2 hodiny jak mimino. Musím říct, že se choval vzorně. Prostě ukázkový asisťák!!! Byly jsme tam 3 hodiny. Měla jsem z něj radost, protože nikdy na tak dlouho jsme v obchodě nebyly a bylo to pro něj poprvé.