Kamarád a společník Amor
menu

Kamarád a společník Amor

Dobrý den,
všechny zdravíme v tlapkácké rodině. Už je to rok a sedm měsíců, co máme našeho kamaráda a společníka Amora.

Člověk by ani neřekl, jak to rychle uteklo. Řekla bych, že jsme se sžily a Amor už nedělá, že vše co vidí hned musí donést. Řekla bych, že se to vystříbřilo a pochopil důležité věci, které chci aktuálně podat. Ví, že hračky jsou holek a ty se uklízet hned nemusí, že to stačí večer.

Když chci podat věci, aby jsme i potrénovaly, tak občas u toho i tancuje. Ale věci které mi spadnou tak podá hned, jako by pochopil, že blbosti u toho dělat nesmí.

Kamkoliv příjdem a neznají nás, tak se hned ptají, jak nám pejsek pomáhá. Všem se jim snažím vysvětlit, jak nám Amor pomáhá. Pořád je velkým pomocníkem při epileptických záchvatech. Když má Maruška záchvat a Amor je u ní, přiložíme ruce na pejska. Průběh záchvatu je lepší není tak těžký a doba záchvatu se zkrátí na polovičku. Což je úžasná věc! Po záchvatu musí ještě Amora pohladit a pomazlit za odvedenou práci a pak už je zas běžný chod domácnosti.

Anetka si dělá sama canisterapii. Když Amor leží na zemi příjde k němu a lehne si. Pořád ji hlídám. Má nejradši z celého těla Amorův zadek a nohy, tak musím dohlížet, aby byla na nožky opatrná. Amor u toho zdatně leží v klidu a když skončí, tak mu hodí hračku za odměnu a on ji rád přináší hračku zpět.

Když dostane Maruška do misky pár piškotů a poveluje, tak kdyby mohl, tak by snad i lítal, jen aby udělal, co po něm MARU chce...

Byla jsem s Anetkou a Amorem v zoo. Dlouho jsme tam nebyly. U prvních dvou zvířátrk se chtěl moc seznámit, ale to nejde. Potom se choval uplně vzorově, zvládly jsme i cestu poprvé jejich vláčkem. Hodně mi pomohlo, že šel s námi, Anetka ho vedla a neměla čas dělat jiné věci.

Začátkem června jsme byly na veterině, paní doktorka řekla, že vše je v pořádku a dostaly jsme očkování. Vzteklinu dokonce na tři roky.

Pár dní na to ještě prášky na odčervení a pipetu na klíšťata, ještě jsme letos žádné neměly.

Ještě jednou děkujem sponzorům a všechny zdravíme.

Palyusikovi + Amor