Krásných osm let s Aišou
menu

Krásných osm let s Aišou

Vzhledem k tomu, že šikovné společnici Aiše je již  deset let, zaslouží si za odvedenou práci a pomoc  užít si psího důchodu. Tohle psaní nám poslala maminka Káji.

Předem tohoto dopisu chceme upřímně poděkovat celému týmu Pomocných tlapek, za jejich mravenčí a vytrvalou práci, kterou vykonávají pro své klienty. Výchova a výcvik asistenčních psů je jistě velkým přínosem pro všechny zdravotně postižené osoby, ale také pro jejich rodinné příslušníky.

S Ajšou jsme prožili krásných 8 let a doufáme, že i po vstupu do asistenčního důchodu, bude s námi ráda dál žít a pomáhat nejen Kájovi, ale také nám, kteří o něj pečujeme. Po celou dobu řádně a důsledně vykonávala svou práci, je vděčná za každé pohlazení, za každou pochvalu. Někdy i sama aktivně pomůže, přesto, že po ní nikdo pomoc nežádá. Je vždy šťastná, když může ukázat své dovednosti. I přes svůj věk je velmi aktivní, spolehlivá, poslušná a přátelská. Není jen asistenční pes, ale také dobrý hlídač a hlavně věrný a oddaný  přítel celé rodiny.

Před dvěma měsíci jsme jí pořídili psího kamaráda a on se po jejím vzoru snaží napodobit spoustu věcí, které mu ukázala, že ona prostě umí. Na začátku nechtěla nového kolegu přijmout, ale postupem času si na sebe začínají zvykat. Jsme rádi, že štěňátko má náhradní maminku a spoustu věcí se od ní může naučit. Ajša vždy byla jednička mezi ostatními psy, se kterými jsme se setkávali. Nyní jí přejeme hlavně hodně zdraví a ještě spoustu šťastných dnů v jejím životě.

Pomocným tlapkám přejeme spoustu úspěchů při výchově dalších asistentů, spoustu spokojených klientů, jako jsme my a hlavně trpělivost. Moc děkujeme a určitě Vašich služeb v budoucnu ještě využijeme.

S pozdravem a přáním hezkých dnů
celá rodina Káji Vaculíka, tým ŠS9.