Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Tipy na výlety s vozíkem
Hledaný text:

Šiklův mlýn

Vloženo: 5. 9. 2012

Navštívili jsme Šiklův mlýn a všechny možné atrakce, co k tomu patří. Chtěla bych upozornit jen na to, že na každé atrakci zaplatíte zvlášť vstupné. Takže pokud vycestujete celá rodina, tak si sáhnete hlouběji do kapsy.

Vstupné do Šiklova mlýna je 180,-Kč na dospělou osobu, 90,- dítě, ZTP neplatí nic a jeho doprovod to má se slevou 50%, takže za 90,- za psa jsme samozřejmě neplatili nic. To stejné vstupné se platí i na strašidelném zámku Draxmoor. My jsme cestovali 3 dospělí a 2 děti a pes. Uplatnili jsme slevu na ZTP/P. Chtěla bych vám doporučit stránky www.sikland.cz, kde najdete veškerou fotogalerii, vstupné, provozní dobu atd. My jako rodina máme vyřízené karty na slevu u Rodinných pasů. Zaregistrujete se na netu a poštou vám příjdou karty. Pomocí těchto karet můžete čerpat slevu na nákupech zboží v daných prodejnách, různé služby, vstupy do zámků, hradů, atrakcí atd..je to pro rodiny s dětmi do 18-ti let. V celém tomto areálu jsme tedy využili slevu i na rodinné pasy a dostali ještě slevu 20% na vstupném.

Někdy si to musí člověk dobře propočítat, pokud cestuje vícečlenná rodina. Zda využít slevu i třeba rodinnou. Záleží jak kde.

Všechny areály jsou v přízemí, tedy s vozíkem a kočárkem se dostanete všude. V Šiklově mlýně navštívíte různé lokály, hospůdky, jsou tam modní přehlídky, hrají tam divadla... to je moc hezké. Na podium si sednout se nedostanete s vozíkem. Musíte tedy stát u podia, ale není to problém, uvidíte stejně tak dobře, jako z podia. Nebo by jste museli vozík vynést po schodech. Na wc se dostanete bez problému, i si něco koupit k jídlu. Při placení vstupného, když předložíte kartu ZTP/P, tak vás pustí zaparkovat až přímo dovnitř, což je velká výhoda. Je to areál, ve kterém je sposta atrakcí, soutěží, vystupování. Můžete navštívit indiánskou vesnici.Je to s průvodcem-indiánem. Moc zajímavé. Zde se platí zvlášt vstpné. Využili jsme rodinné v ceně 90,- Kč.

Strašidelný zámek je určen spíše pro děti. Ale báli jsme se všichno, všetně naší Venduly. Součástí prohlídky je 3D kino..něco podobného jako v Dinoparku.Dostanete brýle a koukáte.Je to opravdu strašidelné.v zámku je výtah na jednotlivá poschodí, ale aby jste se do něj dostali, tak musíte vytáhnout vozík přes pár schodků. zde to úplně až tak dobré pro vozíčkáře není. Jelikož je Natálka ještě malá, nesli jsme ji na rukou. Při promítání kina upozorňují, že prohlídka není vhodná pro osoby s epi. záchvaty. Při procházení zámku jsem pak zjistila proč. Je tam šero, strašidelná atmosféra, upíři, živé postavy, převlečené do masek, ketré na vás šahají a nevíte odkud se vynoří..Stavitelé tohoto zámku moc dobře věděli, proč mají veřejné toalety umístit hned u východu ze zámku. Ale je to dobré místo, kam vzít zlobivé děti.

Dále jsme navštívili krokodýlí park. Zde je vstup nižší, jelikož ty velké krokodýli měli v karanténě. Ale je to spíše místo, kde si uděláte super fotky. Celý areál má na zdi namalované obrázky v 3D. Takže si uděláte fotky v Grand Kanonu, na severním polu, u čínské zdi atd...když to dobře vyfotíte, tak to vypadá opravdu dost dobře. Dále jsou tam sochy z Madagaskaru a děti si na ně můžou vylézt a vyfotíte je. Je tam auto ze Safari, můžete všechno prolézt.

Náš výlet jsme doma zhodnotili jako úžasný, plný nových zážitků a postřehů.
Všem doporučuji.

Lenka

 
sikland.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019