Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Tipy na výlety s vozíkem
Hledaný text:

Naše návštěva německého Legolandu

Vloženo: 10. 9. 2012

Od mala mě fascinují kostičky Lego, přece kolik různých tvarů, staveb a různých předmětů z nich lze postavit. Protože tyto kostičky rozvíjejí kreativitu, rozhodli jsme se k nim přivést i naše dvojčata, jdou do první třídy, tak ať se podívají do království kostiček v Německém Gunzburgu, když z nich tak rádi staví.

Oslovili jsme jednu z cestovek, která tam pořádá zájezdy po vlastní ose, tedy vlastním autem, ale všechno ostatní měli zprostředkovat oni. Protože jsem po úraze na vozíku a mám asistenční fenku, byl to od začátku problém. Po rozhovoru o bezbariérovosti (jen vstupu na pokoj) jsme to vzdali a rozhodli se jet na vlastní pěst.

Začal jsem tedy komunikovat se servisem pro návštěvníky již zmíněného parku. Ze začátku mě přemlouvali, jestli nebude lepší jet bez pejska, nebo že mají v areálu kotce, kde se lze psa „uskladnit“. Moje fenka chodí všude se mnou, anebo s námi. Obě varianty jsem tedy zamítl! Nezbývalo, než oslovit cvičitelskou organizaci Pomocné tlapky, která mi za pomoci Paní ředitelky Hanky Pirnerové a Ing. Ládi Metelky pomohla vykomunikovat vstup se psem, za určitých podmínek (do parku mají přístup jen vodící psi). Jasně danými podmínkami byla samozřejmě čistota a bezpečnost v celém parku, a tak jsem souhlasil, budeme venčit psa pouze na určeném místě, venčící zóně u parkoviště! Pes bude také jasně označen žlutou signální košilkou s logem mezinárodní organizace ADEu a bude mít platná očkování v evropském pase. Všechny podmínky a celou komunikaci jsem si vytiskl a pro jistotu vzal s sebou. V dnešní době, není problém, si v okolí města kam jedete, po netu zamluvit hotel, třeba jen jednu noc. Takže jsem našel cenově dostupný, hlavně s bezbariérovým vstupem a možností mít psa s sebou na pokoji. Vybral jsem IQ hotel v nedalekém Ulmu, vzdálený asi 25 km od vysněného cíle. Pak již jen objednat vstupenky na sobotu 18. 8. a neděli 19. 8., tyto vstupenky jsem vytiskl a my mohli vyrazit.

Cesta nám přes Rozvadov se dvěma zastávkami na protažení trvala asi 5 a půl hodiny. Otevírací doba je přes léto v parku od 10 do 20:00 hodin. My přijeli krátce po půl desáté ráno a stihli v klidu zaparkovat na místě pro vozíčkáře, než se celé parkoviště zaplnilo. Mimochodem parkoviště na několik stovek aut. Využili jsme venčící zónu hned u parkoviště a vydali se k hlavnímu vchodu. Jakmile obsluha, paní u vchodu viděla vozíčkáře se psem, přišla k nám a ptala se na jméno. Hurá, jméno souhlasilo, a tak nás vyzvala k předložení dokumentů. Chtěla vidět komunikaci s parkem (vytištěný e-mail), hlavně pak platná očkování a průkazku ADEu. S omluvou, že nevládne angličtinou, nás předala kolegovi, který uměl anglicky asi tak jako já „little bit“. Po ujištění, že se budeme chodit venčit ven, mimo park, se spokojeně usmál a všichni jsme pochopili, o co tu jde (v Legolandu bych se, totiž nebál jíst ze země). Potom nás s fenkou Wally, manželku, naše dvojčata a kamaráda řidiče bez problémů pustili dovnitř na vytištěnou vstupenku pro 5, tzv. Family ticket.

Další vstup byl bez problémů, protože už si nás pamatovali. Jen při venčení jsme dostali razítko na ruku a nad naší poznámkou „but, the stamp is not visible?!“ jen zakroutili hlavou a my při návratu zjistili, že to není jen tak, vrátit se zpět do parku! Neviditelné razítko vám totiž projedou UV baterkou, což nás překvapilo…..

Celý článek o dvoudenní návštěvě Legolandu v Německu najdete v následujícím čísle Zpravodaje Pomocných tlapek, které připravujeme.

 
001_hlavni_brana.jpg 002_rodina.jpg 003_mas_ridicak_panicku.jpg 004_na_hrade.jpg 005_osvezeni.jpg 006_kdyz_mokry_tak_vsichni.jpg 007_vlacek_nastup.jpg 008_vlacek_jizda.jpg 009_vlacek_vystup.jpg 010_vlacek_vychod.jpg 011_ryzovani_zlatinek.jpg 012_vzpominka_na_euro.jpg 013_pred_hotelem.jpg 014_mame_plnej_signal.jpg 015_dzungli_na_kanoi.jpg 016_clenove_expedice.jpg 017_u_piratu.jpg 018_odjezd.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019