Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Tipy na výlety s vozíkem
Hledaný text:

Kam na výlet se psem asistenčním

Vloženo: 9. 9. 2015

Dobrý den,

každý rok o prázdninách s mamkou podnikáme různé výlety. Většinou to bývají jen procházky po okolí, ale letos jsme vyrazili i do Zámeckéh podělila o naše zkušenostio parku Loučeň a třech Zoologických zahrad. A teď na konci prázdnin bych se s Vámi ráda a dala Vám pár tipů na další prázdniny, ale klidně i mimo ně.

Zámecký park Loučeň

Do zámeckého parku v Loučni je vstup povolen všem psům na vodítku. Cesty jsou štěrkové, avšak místy vedou i do příkrého kopce a úzkými lesními stezkami. Většina bludišť a labyrintů je dostatečně širokých na průjezd in. vozíkem nebo kočárkem. Každý den se tu také konají ukázky sokolnictví na jedné z louk, ptákům psi nevadí a v pohodě létají nad hlavami diváků na okolní stromy a zpět. Labyrinty a bludiště prý dodávají sílu a energii, takže je možné, že po projití pár z nich budete mít sílu, abyste vozík nebo kočárek bez problému do kopců nebo lesem protlačili, ale že by byl park úplně bezbariérová se říct nedá.

Zoo Jihlava

Do ZOO Jihlava smí psi pouze asistenční, na webu v návštěvním řádu tuto informaci uvedenou nemají a proto jsem jim radši napsala a přišla mi od nich velmi hezká odpověď, se kterou se s vámi ráda podělím:

Dobrý den, paní Šulcová,

děkujeme za zprávu. Asistenční psi k nám samozřejmě mohou. Na webových stránkách máme tuto poznámku u informace, že pejsci k nám nesmějí (výjimkou jsou asistenční psi).

Návštěvu s budoucím asistenčním pejskem můžete v naší zoo vykonat. Jsme rádi, že jste si pro tuto činnost vybrali právě naši zoo. Prosím pouze, aby pejsek byl označen jako asistenční pes, aby ostatní návštěvníci, kterým je vstup se svým mazlíčkem odepřen, nenabyli dojmu, že někdo pravidlo porušil a nehlásili nám tuto skutečnost a nedožadovali se nápravy.

Přeji příjemně strávený čas v zoo a mnoho úspěchů při Vaší činnosti.

Ze zoo zdraví a hezký den přeje

Bc. Hana KREJČOVÁ vedoucí ekonomicko-marketingového odd.
Zoologická zahrada Jihlava

ZOO je už od parkoviště plně bezbariérová, schody jsem objevila pouze na třech místech, ale dají se skvěle obejít: 1. z parkoviště ke vstupu: invalidní místa jsou hned při příjezdu na parkoviště v první řadě, schody vedou z dolních řad, 2. v pavilonu u žiraf: v pavilonu vedou schody zdola od kočky pouštní nahoru do pavilonu noční Afriky, dají se obejít venkem nebo můžete využít jezdící plošinu, od které je klíč k zapůjčení u pokladen, 3. u medvědů malajských: k výběhu s medvědy se můžete dostat po schodech nebo z druhé strany po rovné cestě. Cesty jsou asfaltové, dlážděné (žádné kočičí hlavy), občas štěrkové. Je tu tak&eac ute; plno stinných posezení a několik pítek s pitnou vodou a u každého WC, WC bezbariérové. Zvířata i když nejsou na psi zvyklá, neútočí, jen se přijdou podívat na psa a vy si je tak můžete prohlédnout pěkně z blízka. Takže myslím, že ZOO Jihlava je skvělá na procházku a poznání zvířat za (skoro) každého počasí pro Vás i Vašeho čtyřnohého pomocníka.

Zoo Liberec

Do liberecké ZOO smí jen asistenční psi a tuto informaci mají napsanou i na jejich stránkách (http://www.zooliberec.cz/psi-do-zoo.html), přesto jsem jim raději napsala e-mail. V odpovědi mi přišlo, že ano, pouze musí být pes označen a k asistenčnímu výcviku registrován, což samozřejmě psi od Tlapek jsou. Od parkoviště je vchod do Zoo vzdálen ještě asi 1 km po štěrkové cestě do mírného kopce. Na stránkách ZOO se píše, že je bezbariérová a mají pravdu, pokud půjdete po směru prohlídky, nevynecháte žádný výběh a ani nepotkáte schody, které jsou v celé ZOO snad jen podél výběhu lvů. Zvířata psa berou jako norm&aac ute;lního návštěvníka, takže se ani neuráčejí přijít se na něj podívat blíže. Výjimku tvoří kočkovité šelmy, kteří se o Tomíka zajímali a tak divně po něm pokukovali, takže bych nedoporučovala je moc dráždit a psa držet dál od jejich výběhu.

Zoo Dvůr Králové

Do ZOO ve Dvoře Králové mohou všichni psi za vstupné 100 Kč, asistenční psi zdarma. Celá ZOO je bezbariérová, cesty asfaltové, dlážděné, štěrkové nebo ze dřevěných desek. Jedinou překážku bych viděla v cestě ke lvímu výběhu, která je štěrková docela do prudkého kopce a pokračuje prolézačkou nad výběhem lvů. Avšak na začátku této cesty je cedule, že se snaží, aby byla jejich ZOO bezbariérová a pokud budeme mít s vozíkem či kočárkem problém, máme jim zavolat na přiložené číslo a oni nám přijdou pomoc. Součástí ZOO je také safari. Do safari autobusu mohou psi v pohodě a na kočárky je vedle poklady s jízdenkami mís to na odložení, v autobuse totiž chybí plošina pro vozíky. Takže pokud se chystáte na safari s vozíkem, doporučila bych „Safari vlastním vozem", sice je to dražší a (myslím, že i) nekomentované, ale určitě pohodlnější.

Doufám, že ať už se budete řídit mými radami, nebo si vymyslíte vlastní výlety, budete naprosto spokojeni a třeba se i podělíte o Vaše zkušenosti se vstupem asistenčního psa.

Příjemně strávený školní rok a ještě lepší prázdniny Vám přeje
Lenka a Tomík (štěně v předvýchově).

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019