Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » O asistenčních psech » Jak to funguje?
Hledaný text:

Jak to funguje?

Když se naší chovné fence narodí psí miminka, věnujeme jim maximální péči a po dobu osmi týdnů je často měříme, sledujeme a také je očkujeme. V této době se jim věnujeme mimořádně, protože každé zanedbání se – stejně jako u lidí – později projeví. Proto věnujeme důraz také péči o fenku v prenatálním období. V osmi týdnech je ale třeba vybraná štěňátka odstavit, protože už potřebují kontakt s lidmi.

Čtyřnozí miláčci jsou předáni do adoptivní rodiny. Jde o dobrovolného vychovatele, který je u sebe bude mít cca 12 měsíců.

Dobrovolník-vychovatel psa naučí slušnému chování, hygieně, základům poslušnosti, rozvine aport, a především nechá štěně odžít si krásné dětství. Dobrovolník se účastní setkání štěńat, kde pracují spolu s trenérem na odstraňovaní případných nedostatků, ale také utvrzují psa i vychovatele v úspěšných cvicích. Po dosažení pohlavní i mentální zralosti se mladý pse přesouvá k cvičiteli.

Cvičitel nejprve zjistí povahové rysy mladého psa, zajistí veškerá veterinární vyšetření. Pokud  se nenajde zdravotní či povahový problém, který by psa vyloučil z dalšího výcviku, trenér začne s denní přípravou psa.

Po prvních 3. měsících, kdy se všichni psi připravují podobně, se mladý pes poprvé setkává se svým novým páníčkem a oba několik dnů procvičují, co se naučili.

Pak mladý pes dále procvičuje  správné úkony a  upevňuje si své dovednosti dle potřeb svého budoucího pána.

Když přijde ta správná chvíle a mladý pes již vše potřebné umí, bývá to tak cca 7–9 měsíců od zahájení výcviku, přijíždí klient opět do střediska, kde se znovu procvičují speciální cviky, pohyb na veřejnosti, péče o psa, zdravotní péče o  budoucího asistenta. Stávají se týmem na celý život.

Po závěrečném secvičování  tým absolvuje závěrečnou zkoušku, která se odehrává podle mezinárodních standardů. Po ní  odjíždí trenér spolu s asistenčním týmem do jejich bydliště, kde probíhá podlesní fáze secvičování.

Každý tým je i nadále v kontaktu s našimi pracovníky, kteří jsou připraveni mu pomoci v řešení  problémů, které mohou nastat v průběhu soužití se psem.

Jednou ročně probíhá  promoce asistenčních psů – oslava. Během ní se sejdou všichni, kteří pomohli k úspěchu – chovatel, vychovatel, cvičitelé, dobrovolníci, rodiny, sponzoři –, a po dvou letech práce je náš hrdina slavnostně „předán“ svému novému partnerovi.

Spolupráce postiženého a Pomocných tlapek ovšem předáním nekončí. Klient může kdykoli, když je potřeba, konzultovat otázky péče o psa, musí se účastnit pravidelného ověřování a podle pravidel zasílat hodnocení. Pořádáme také společné akce, na kterých se můžeme dále setkávat. Někteří klienti nám kromě toho pomáhají s propagací.

Náš psí hrdina pracuje s klientem v týmu den co den. Až mu bude zhruba osm, bude muset odejít do důchodu a páníček si ho možná ponechá jako domácího mazlíčka. Pomocné tlapky mu pak přednostně poskytnou psa náhradníka.

 
 

Odchov štěňat pro tlapky

Vloženo: 6. 4. 2011
 
odchov-stenat01.jpg odchov-stenat02.jpg odchov-stenat03.jpg odchov-stenat07.jpg odchov-stenat08.jpg odchov-stenat11.jpg odchov-stenat14.jpg
 
 
Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Nepřehlédněte

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019