Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Zuzi
Hledaný text:

Zprávička od rodiny Ťaškých

Vloženo: 20. 12. 2010

Zdravíme všechny z PT :-)

Tentokrát píšeme s menším zpožděním, blíží se vánoce a přípravy jsou u nás v plném proudu takže nestíháme sednout za pc a napsat co je u nás nového a jak se nám vede. Od minulého měsíce se nic nezměnilo, všechno klape tak jak má. Napadlo nám hodně sněhu a Zuzka si ho užívá naplno! Zaboří hlavu do sněhu a tlačí, tlačí, tlačí před sebou až jí jde vidět jenom anténka - ocas. Takže se nám i každodenně několikrát takto umyje :)) Kubík nám onemocněl tak pro Zuzku byla návštěva u paní doktorky premiéra. Měla jsem docela strach, že bude až moc živá když ji bude paní doktorka i sestřička obdivovat, ale zvládla to úspěšně. Ona je strašně kamarádská (asi jako každý asistenční pes) a když je při venčení na vypouštěčce tak za každým jde a s každým je hned kamarádka..(když jí to dovolim). V průběhu měsíce k nám přišel brácha s manželkou a tak z nich byla natšená a pořád se motala okolo nich, že nám ocasem smetla ze stolu pití, .. no nic, budeme si muset koupit vyšší stůl :-)) Když jsem dělala vanilkové rohlíčky, seděla při mě a koukala co dělám... občas si přičichla k těstu a jen tak koukala.. Za celou dobu co ji máme se ničeho nebála, nevadí ji vysavač, rychl. konvice, fén, mixér prostě nic... A až teď když jsem si potřebovala namlet ořechy, tak jak jsem to zapla zůstala po ní jenom ohnivá čára. Sedla do chodby do rohu a čekala až přestanu. Asi to byl na ni velký kravál!

Při přebalování jak jsem už psala minule si vždy sedne k sedačce a čeká až ji podám plenku, už ji nemusím ani říct aby ji odnesla. Automaticky jak Zuzce plenku podám jde a hodí ji do koše :)) Takže se jí to vše už dostává pořádně pod kůži :-) dveře už ani neumim sama otvírat :-)) Máme osobního otvírače dveří... Ale když mám Kubíka na rukách tak je to k nezaplacení!!! Jakmile mi pod postýlku nebo někam do skulinky zapadne nějaká věc a mě se pro ni nechce, tak ji tam vždy pošlu a s vrtícím se ocasem mi to podá :-)) Zrovna včera jsem si Kubu z ložnice přinesla do obyváku a všimla jsem si že má jenom 1 ponožku. Tak jsem si zavolala Zuzku k sobě a říkám: Zuzi přines druhou ponožku, dones! A Zuzka se fakt otočila a šla hledat... no a věřte nebo ne ona mi ji fakt přinesla :)))) Vůbec nevim kde mu spadla.. jestli někde na zem, nebo zůstala v postýlce. No a tak bych mohla pokračovat dál a dál! Jak už jsem zmiňovala Kubík byl nemocný, takže jsme moc nemasírovali ani nepolohovali, protože Kubík většinou času prospal a nebo byl protivný až až...takže se MOC omlouvám, ale tentokrát neposílám ani fotečky.. ani nebylo co fotit... Po vánocích slibuju, že nějaké nové pošlem.

Tak se mějte hezky, všechny pozdravujeme a přejeme VÁM ŠŤASTNÉ, VESELÉ SVÁTKY A DO NOVÉHO ROKU VYKROČTE PRAVOU NOHOU A HODNĚ DALŠÍCH SUPER VYCVIČENÝCH PEJSKŮ CO SLOUŽÍ LIDIČKÁM CO TO POTŘEBUJÍ!!!!!!!! JSTE SUPER :-)

Rodina Ťašká.

 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019