Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Zoe
Hledaný text:

Zoinka na prázdninách

Vloženo: 21. 8. 2016

Ahoj kamarádi,

tady opět Vaše kosmopolitní Zoe. Jako kosmopolit, který žije všude, jsem se rozhodla, žít teď přes prázdniny na vesnici ve stanu a když odjeli kníračí prckové, nic mi v tom už nebránilo. Prázdniny sice začaly již v pátek, ale víkend byl odpočívací a balící.

Vyrazili jsme v pondělí ráno a po hodině jsme byly na místě a již tam na nás čekal velký oranžový stan, do kterého mi panička přestěhovala mojí klec z auta. Takže teď bydlím na vesnici. Když je hnusné počasí a prší máme "pyžámkový den", to se celý den jen válíme a nic neděláme a když je hezky chodíme na procházky po vesnici nebo jedeme na výlet do města.

Každoroční tradicí mojí rodiny je výlet "Do Kolína na langoše". Na tento výlet nás jelo více, než obvykle, kromě paničky a Lenky jel i Lenky bratranec Jindra a jejich společná babička. Okolo deváté jsme sedli do auta a odvezli se na nádraží, kde jsme, po zakoupení jízdenek, přesedli na vlak. Já vlakem cestovala poprvé, ale nepřipadalo mi to jako něco speciálního, prostě takové nadzemní metro. Jelikož prý bylo ještě na oběd brzy, šli jsem se nejdřív podívat do obchodního centra Futurum. Obchody jsou totiž součástí skoro každého našeho výletu. Po procházce obchodami jsme se konečně vydali na toho langoše. Pod tímto názvem jsem si přestavovala něco jiného než osmaženou placku potřenou česnekem, posypanou sýrem a ozdobenou kečupem, ani ochutnat jsem nechtěla a zatímco si ho ostatní zřejmě vychutnávali já si dala "dvacet". Pak jsme se vydali opět na vlak a v Poděbradech jsme se ještě stavili na zmrzku.

Koncem měsíce jsme byly pár dní v Praze a navštívily jsme Terrabazar. Vstávaly jsme v náš obvyklý prázdninový čas, okolo sedmé ranní a po snídani vyrazily na metro. Vystoupily jsme na Pankráci a pak šly asi pět minut pěšky. U vstupu odevzdaly panička s Lenkou své vstupenky koupené přes internet (se psí vstupenkou tu opět nikdo nepočítal) a začaly se rozhlížet po vystaveném zboží a zvířatech. Několikrát jsme to tam prošly a nakonec jsme odcházely s jednou masožravkou, litrem moučných červů a jednou agamou. Mě nekoupily nic, něco hezkého by se tam jistě našlo, ale peníze již nezbývaly, tak snad příště.

Na žádnou dovolenou, v pravém slova smyslu, jsme nejeli, ale stále jsme na nějakém výletě: už jsem byla na prohlídce zámku, na hradě na koncertě, v Zoo, na rozhledně a na plno výletů se ještě chystáme, ale o tom Vám povyprávím zase příště, pa Vaše Zoe.

 
zoe-prazdniny-01.jpg zoe-prazdniny-02.jpg zoe-prazdniny-03.jpg zoe-prazdniny-04.jpg zoe-prazdniny-05.jpg zoe-prazdniny-06.jpg zoe-prazdniny-07.jpg zoe-prazdniny-08.jpg zoe-prazdniny-09.jpg zoe-prazdniny-10.jpg zoe-prazdniny-11.jpg zoe-prazdniny-12.jpg zoe-prazdniny-13.jpg zoe-prazdniny-14.jpg zoe-prazdniny-15.jpg zoe-prazdniny-16.jpg zoe-prazdniny-17.jpg zoe-prazdniny-18.jpg zoe-prazdniny-19.jpg zoe-prazdniny-20.jpg zoe-prazdniny-21.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019