Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Willy
Hledaný text:

Něco málo z našeho soužití

Vloženo: 21. 3. 2014
No a oba, Káje se to moc líbilo...

Ahoj Hanko!

Už hodně dlouho jsem se neozvala, omlouvám se, musím se s Tebou podělit o můj asi nejúžasnější a nejsilnější zážitek v loňském roce. To že je Willy skvělý, úžasný a báječný nemá ani smysl psát, to ty víš! Ale loni v létě jsem na týden hlídala Dina od Pavla a Bětušky Brázdových. A opět jsem se přesvědčila, že cvičíte skvělé psy!!!

Bětka k nám Dina dovezla, řekla mi pár instrukcí a odjela. Dino z toho byl dost zmatený a asi půl hodiny seděl u balkónovek a koukal ven na terasu. Pak zjistil, že se asi nic dít nebude, tak začal prozkoumávat svůj nový „domov". Nejvíc se mu líbila Willyho deka :-). Docela jsem se bála, jak na sebe budou s Willym reagovat, ale bylo to naprosto v pohodě. Trochu problém jsem čekala při krmení. Ale Willy je naučený na povel „sedni a zůstaň" a čeká, dokud mu nedám „volno". Do té doby k misce nejde. Tak jsem to vyzkoušela i s Dinem. Dala jsem mu stejný povel, Dino si sednul a zůstal. Tedy jen do chvíle, než jsem začala sypat granule do misky, to už jsem ho měla za zády. Tak jsem ho „vrátila" zpět na místo, nakonec jsem to musela udělat ještě jednou, a když Dino pochopil, že to myslím opravdu vážně, bylo vše OK. Když se krmil jeden, druhý byl na místě a naopak. Jen vždycky museli zkontrolovat, jestli něco nezbylo :-) Zvládali jsme i společné procházky, bylo krásné počasí a oba psy to bavilo. Hodně jsme byli na zahradě, a zatímco se Willy honil za aportem, Dino hlídal Karolínku. I v noci nebyl žádný problém. Bětka mi řekla, že je Dino zvyklí spát na chodbě a během noci přejde do ložnice. Tak jsem to zkusila, ale byl dost zmatený a nevěděl kde si lehnout. Tak jsem to vyřešila za něj, jeho deku jsem položila vedle Willyho do ložnice a vše bylo v pohodě. Jen ráno, když jsem se probudila, ležel Dino na Willyho dece a Willy na Dinovo :-). Jen v noci jsem nedokázala identifikovat který z nich víc chrápal. :-))) Ale nejvíc oba dva bavilo olizování Karolínky. Jak je vidět na fotkách, každý stál z jedné strany stoličky a Kája měla maximální péči z obou stran. Moc se jí to líbilo. Jen já měla trošku problém – musela jsem být extrémně nešikovná. Když mi upadla utěrka, jeden ji okamžitě podal a vzápětí mi musela upadnout podruhé, aby ji podal ten druhý. Tak to bylo se vším, je to hrůza, pořád mi něco padalo z rukou :-)) I na chodbu jsem musela chodit strašně často, aby se pesani vystřídali při otevírání a zavírání dveří. Ale úplně nejkrásnější bylo, když si Bětka pro Dina přijela, jak úžasně ji vítal. V tu chvíli já přestala existovat! :-)

Musím naprosto upřímně říct, že jsem se toho týdne se dvěma velikýma pesanama dost bála, ale nakonec to pro mě byl asi ten nejsilnější a nejkrásnější zážitek v minulém roce. Ten týden byl super!!!

Katka

 
Pořádně, pořádně Pracuje i Dino... A pracujeme... Willy A ruce samozřejmě taky Hodně důkladní... I nohy se musí pořádně olízat Jdeme pro Karolínku do školky Kdo je kdo?
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019