Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Willy
Hledaný text:

Karolínka a Willy v lázních

Vloženo: 16. 3. 2012

Ahoj Tlapky!

Ráda bych Ti napsala pár řádek a také několik fotek z našeho prvního společného lázeňského pobytu. :-)

O lázně jsme měli zažádáno už od loňského srpna, ale museli jsme čekat, protože v Janských lázních mají jen jeden pokoj pro klienty se psem. 9. ledna jsme se konečně dočkali a plně naloženým autem vyrazili do hor. Přiznávám, že jsem se pobytu tentokrát trochu obávala, vůbec jsem netušila do čeho jdeme, nikdy jsem s Willym nebyla tak dlouho sama, nejvíc jsem se asi bála toho, jak a kde ho budu venčit. Přeci jen byl leden a při každém venčení oblékat a pak svlékat Kájinku, to se mi fakt nechtělo. A i toho, že budu muset všem vysvětlovat, proč si ho nemohou hladit. Také jsem vůbec netušila, jak se k nám budou chovat, kam všude Willy bude smět... Prostě spousta otázek a pochybností. Nakonec jsem byla velice mile překvapená. Veškerý personál na Vesně se k nám choval perfektně, hodně mě překvapilo, že skoro všichni věděli, že si Willyho nesmí hladit. I většina maminek v tom měla jasno a naopak upozorňovala své ratolesti, že to je ten hodný pejsek co pomáhá holčičce, ale hladit se nesmí (jen párkrát jsem musela vysvětlovat, že to není slepecký, ale asistenční pes).

Zato Willy měl hned první den veliký, ze začátku téměř neřešitelný problém. Co ho máme, tak rozhodně neviděl takovou spoustu sněhu, navíc „ta divná bílá věc“ strašně studila. A on chudák nevěděl, jak se má vyvenčit. Bylo vidět, že strašně chce, ale rozhodně ne do sněhu, jenže kolem nic jiného nebylo. Nakonec překonal své zvyky a tu packu při čurání zvednul a pak už to bylo v pohodě.

Pobyt v lázních popisovat nebudu, to by bylo na dlouho. Každopádně Willy směl chodit všude s námi, takže mimo bazénu chodil na všechny procedury. Musím ho pochválit, byl naprosto vzorný, za celých šest týdnů se mi nestalo, že by neposlechl na povel. I když byl třeba na chodbě „na volno“, šel vzorně u nohy. Pracoval stejně jako doma, jen dveře neotvíral a maličký problém byl s olizováním obličeje. Měla jsem v lázních pro Kájinku jinou sedačku, která je trochu vyšší než ta co máme doma, a Willy si s tím nevěděl rady. Ne že by se nesnažil, zkoušel to, jenomže když na Karolínu vyskočil (doma to dělá, že si předními tlapkami stoupne na stupačku sedačky), noha se mu trochu zasekla a pak už se sedačky bál. Takže jsem si pak Káju brala na klín, nebo ležela na posteli a bylo vše OK. Také jsme si užívali procházky zasněženou krajinou, byla to nádhera, je to vidět i na fotkách. Willymu se nakonec sníh moc líbil a krásně v něm řádil.

Karolíně lázně hodně prospěly, já jsem si docela odpočinula a Willy se ukázal jako perfektně vycvičený šikovný společník. Všichni ho obdivovali jak je šikovný, poslušný a klidný. Je fakt, že i když na něj třeba mluvilo dítě, většinou si ho nevšímal. Se spoustou maminek jsem si povídala o asistenčních psech a o Pomocných tlapkách a Willy vám dělal opravdu dobrou reklamu!!!

Káťa Hájková
+ Karolínka + Martínek + Pavel + Willy

 
Willy na vířivce po dvacetiminutové procházce pohoda u babičky a dědy sněží a sněží v pokoji na kolonádě s babičkou a bráchou
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Jarní canisterapeutická víkendovka a zkoušky 2019

www.canisterapie.cz 22. – 24. března 2019 proběhnou canisterapeutické zkoušky a víkendovka v Třemošné u Plzně. Přihlašte se, máme poslední volná místa!

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2019