Pomocné tlapky o. p. s.  

Asistenční psi pro tělesně postižené

Dokud můžeme pomáhat, pomáhejme! Nikdy nevíme, kdy pomoc jiných budeme sami potřebovat. 
Nacházíte se zde: Home » Naši psi a klienti » Vojta
Hledaný text:

Vojta na jarních prázdninách

Vloženo: 3. 5. 2016

Ahoj kamarádi,

řeknu Vám, ten studentský život je skvělý. Byl jsem tu sotva měsíc a začaly prázdniny. Sice jen krátké, týdenní, a moc volného času jsem neměl, ale byly hezké.

Prázdniny mají být o odpočinku a užívání si. Moje rodina si však odpočinek představuje jinak. Hned první den mě vzali do Ikey. Vy, kteří nevíte, co to Ikea je máte veliké štěstí. Je to totiž veliký obchodní dům a abyste se dostali k východu, musíte ho celý projít. A nejhorší na něm je to, že na konci prvního patra jsou velké koše s lákavými plyšáky a já se k nim nemohl pomalu ani přiblížit, natož si jedno vzít a hrát si s ním. Mám ale slíbeno, že až tam půjdeme příště, jednoho mi koupí.

V úterý mě vzali do přírody. Nejdřív jsme jeli autobusem, metrem, tramvají a vlakem. Vystoupili jsme v Kameném přívoze a šli velký kus pěšky. Původně jsme chtěli jít Posázavskou stezku, ale na začátku lesa byla cedule upozorňující na padající stromy, tak jsme se rozhodli otočit a jít podél druhého břehu Sázavy na nádraží do Jílového u Prahy. Nakonec jsem se dostali pod Žampach a došli jsme až do Luk po Medníkem. Prošli jsme se krásnou přírodou a celkem nám náš výlet trval sedm hodin.

Středa a čtvrtek byly odpočinkovými dny. Ve středu jsem byli jen doma, váleli se a po obědě šli na procházku v okolí bydliště.. Ve čtvrtek ráno jsme nastoupili do auta, vyzvedli dědu Oldu (paničky tatínka) u něj doma a jeli do Sadské, kde panička koupila pytel krmení pro morčata. Potom jsme jeli do autocampu Ostrá, kde si děda prohlédl karavan, aby se ujisti, že se mu nic přes zimu nestalo. Já a Izzy jsme se mezitím proběhli po campu a za chvíli jsme jeli domů a celý pátek jsem proležel a prospal v teple domova.

Též mě vzali na návštěvě u paničky příbuzných. Byla zrovna sobota, pár týdnů později, my neměli nic na práci a navíc bylo potřeba vyměnit pneumatiky na našem autě. Vyrazili jsme ráno okolo desáté. Na konečné místo jsme přijeli o hodinu později. To místo bylo pro mě neznámé, ale má rodina se chovala, jako by to byl jejich druhý domov, a tak jsem důvěřivě vystoupil z auta a sundali mi vestičku a obojek. A v tom jsem uviděl tu nádhernou věc, velikánskou zahradu. Velmi mě to lákalo a nic mě nedrželo, tak jsem se rozběhl a cítil jsem se zcela volný. Několikrát jsem oběhl zahradu abych vybil svoji přebytečnou energii a páníčci mezitím vyměnili kola a jeli jsme zpět domů.

Na procházky chodíme i mimo prázdniny. Procházky jsem si narozdíl od nákupů užíval. Nákupy mě z počátku nebavili. Chodit po obchodě, koukat na zboží, něco málo dát do vozíku a pak to zaplatit, to fakt není zábava pro chlapa a navíc mě při tom i fotili. Ale poslední dobou se to pro mě stalo zábavou. Zjistil jsem totiž, že se při fotkách můžu přetvářet. Vždy, když vytáhnou foťák, nahodím výraz totálně smutného a týraného psa a fotky jsou tím pádem nepoužitelné. To samé dělám i v metru a skvěle se při tom bavím.

Tak se nenechte zmást. Mám se tu dobře a pěkně se o mě starají. Stále mám k dispozici misku s vodou, dvakrát denně dostávám misku granulí. Přes den si hraji s plyšáky a na noc se ukládám ke spánku do své bedny. Halti nosím velikost 3, páč vel. 2 již nedopnu a obojek mi stále zvětšují.

V dubnu se chystáme na For Pets a v květnu do Třemošné na Slet štěňat, tak zas budu mít témata a určitě napíši.

Pac a pusu Váš Vojtásek.

 
vojta-05-01.jpg vojta-05-02.jpg vojta-05-03.jpg vojta-05-04.jpg vojta-05-05.jpg vojta-05-06.jpg vojta-05-07.jpg vojta-05-08.jpg vojta-05-09.jpg vojta-05-10.jpg vojta-05-11.jpg vojta-05-12.jpg vojta-05-13.jpg vojta-05-14.jpg vojta-05-15.jpg vojta-05-16.jpg vojta-05-17.jpg vojta-05-18.jpg vojta-05-19.jpg vojta-05-20.jpg
 

Další články v rubrice

Rychlé odkazy
Zvláštní poděkování

Kooperativa

 

Nadace pojišťovny Kooperativa

 

Happydog

STEM/MARK

Čtení pomáhá

Nadace Leontinka

www.sportpenzionpohoda.cz

www.pltep.cz

Fotogalerie
Fotogalerie - Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

 

facebook

 

www.canisterapie.cz

 

 

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

 

Pelíšky a označovací obojky pro naše asistenční psy poskytuje
4dox

 

Nadace ČEZ

Vas-vos.cz

Naši psi a klienti

Nepřehlédněte

Čechomor hraje pro Pomocné tlapky

Benefiční koncert skupiny Čechomor 25. 4. 2018 od 19:30, Měšťanská beseda v Plzni.
Čechomor v Plzni

Znáte projekt Čtení pomáhá?

Máte tu čest být opět zapojení do krásného projektu,kdy děti a mládež čtením knížek pomohou vyčíst korunky na podporu našeho projektu. Myslíte, že překonáme rekord 11 dní z prvního projektu?
Čtení pomáhá

II. reprezentační ples Pomocných tlapek

Trsněte si s námi 2. 3. 2018 od 20h v KD Šeříková v Plzni

Asistenčního psa si sami nevycvičíte

Nový fil Asistenčního psa si sám nevycvičíš
Nový film Pomocných tlapek na námět Dominika Chlupa - vítězný námět soutěže pomocneklapky.cz
 

 

 

Pomocné tlapky o. p. s.
můžete snadno podpořit formou DMS!

Vyberte si částku 30, 60 nebo 90 Kč, kterou nás chcete podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS POMOCNETLAPKY 30
DMS POMOCNETLAPKY 60
DMS POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Pravidelný měsíční příspěvek (do odvolání) aktivujete zasláním dárcovské SMS ve tvaru:

DMS TRV POMOCNETLAPKY 30
DMS TRV POMOCNETLAPKY 60
DMS TRV POMOCNETLAPKY 90

na tel. číslo 87777.


Více na www.darcovskasms.cz.
Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.
Děkujeme!

 

DMS TLAPKY

 

DMS POMOCNETLAPKY 30
QR kódy

 

 
Česky | English | Mapa stránek | Kontakty
 
© Pomocné tlapky o.p.s, 2009 - 2018